12 Mayıs Dolar Fiyatı Nasıl Olacak

11 Mayıs 2018, 22:03 3.547 görüntülenme

11 Mayıs tarihine dolar fiyatı 4.20-4.30 tl bandı arasında gidip gelişlerini yapmıştır. Dolar fiyatı üzerinde özellikle son bir aydır oynanan oyunlar nedeni ile dolar kuru grafik öncelikle 4 Türk Lirası seviyesini geçerek hızla yükselme trendini kendisinde bulmuştur. Bunun yanında yaşanılan Suriye hava saldırısı sonrasında yapılan açıklamalar ve devam eden İran gerilimi ile savaş çığlıkları atılan komşular arasında dolar yorum verileri birden değerlenmeye başlamıştır. Dolar neden yükseldi kısmında sorular akıllara spekülasyonların gelmesine neden olmuştur.

Dolar kuru grafik fiyatı üzerinde görülen değerlenme işlemleri ile doların hatta genel döviz değerleri Türk Lirası karşısında değerini artırmaya devam etmiştir. Döviz yorumları ise dolar yorumları çevresinde yapılmaya başlanmıştır. Bir türlü ateşi sönmeyen dolar ekonominin küçülmesine neden olur iken gözler merkez bankasının yapacak olduğu hamleleri beklemeye başlamıştır. İç siyasette yaşanılan gerilimler ve sürpriz açıklamalar ile dolar fiyat grafiği inişli çıkışlı bir hal almaktadır. Bu kısımda doların değerinde genel olarak iş siyaset ve kur üzerinde oynanan oyunlar yer almaktadır. Beklenmedik bir noktada Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalar ile dolar fiyatı düşürülmüş ve 4.35 civarlarına çıkan dolar hızla gerilemeye başlamıştır. Döviz kurunun değer kazanmasında yapılan S&P açıklaması ile BB- ye düşürme olayı da etkili olmuştur. 11 mayıs Cuma dolar fiyatı akşam saatlerine kadar sakin bir şekilde neden yükseldi soruları eşliğinde 4.30 tl bandının altında kalmayı başarmıştır.

dolar_kuru_grafik

dolar_kuru_grafik

12 Mayıs dolar kurunu belirleyecek olan açıklama akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından TOBB’da yapılan faiz açıklaması ile dolar fiyatı tekrar yukarıya tırmanmaya başlamıştır. Faizlerin tekrar aşağıya çekilmesi gerektiğini belirten cumhurbaşkanı açıklamaları sonrasında dolar tepki vermeye başlamıştır. Dolar neden yükseldi ise dolar kuru grafik ile ele alınmaktadır. 12 Mayıs dolar yorum kısmında ise merakla beklenilen dolar tekrar 4.30 tl seviyesinin altına düşecek mi?

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/