14 Mayıs Dolar Fiyatı

13 Mayıs 2018, 19:57 3.634 görüntülenme

Dolar fiyatları son günlerde dolar uzmanlarını da şaşırtan bir şekilde dalgalanma göstermektedir. Her ne kadar yükselişin önü kesilmeye çalışılsa da gene dolar fiyatı üzerinde oynanan küresel oyuncuların devamında fiyatı dalgalanmaktadır. 14 Mayıs dolar fiyatı ve dolar yorumları uzman penceresinden bakılarak ele alınmaktadır. Doların ateşi düşülmeye çalışılırken iç yatırımlar ile dolar dengesi sağlanmaya çalışılmaya devam etmektedir.

Her ne kadar siyasi belirsizlik sürecinde yükseliş rüzgarına kapılarak Türk lirası karşısında değer kazansa da doların fiyatını tahmin edilmesini zorlaştırmaktadır. Haftayı 1.26 tl civarında kapatan dolar borsaların kapalı saatinde gelen açıklamalar sonrasında serbest piyasa dolar kurunda ise direk 4.31 tl seviyelerine tırmanmış ve 4.30 üst sınırının üzerine çıkmayı başarmıştır. Dolar fiyatlarına bağlı olarak euro ve petrol fiyatları da aynı şekilde yukarıya giden bir fiyat grafiği içinde olmaktadır. 14 mayıs dolar fiyatı ile dolar fiyatı yükselir mi veya 14 mayıs haftasında dolar fiyatı düşer mi şeklinde uzmanlardan dolar ve döviz yorumları alınmaya çalışılmaktadır. İç değişkenlerin olması yanında İran merkezli Ortadoğu olayları ise endişe verici bir şekilde takip edilmektedir. Burada İran merkezli yapılmaya çalışılan dolar fiyatı artırma veya kriz çıkartma durumları, geçtiğimiz günlerde ülkemize karşılık yapılan ekonomi raporları ile uygulanmak istemiştir. Dolar fiyatı yükselmesi karşısında Merkez Bankası tarafından alınan karar neticesinde doların yükselme trendi durdurulmuştur.

14 Mayıs haftasında gene dolar fiyatı ekonomi gündeminde yer etmeye başlamıştır. Bu hafta doların fiyatı ne olacak veya dolar değişimleri nasıl olacak diye beklentiler içinde bist100 açılışı yapılmıştır. Dolar fiyatı bu hafta içinde gene kırılganlığını devam ettirerek yapılacak açıklamalar ve gelişmeler etkisinde hızlı dolar fiyatı düşmesi veya hızlı dolar fiyatı yükselmesi söz konusu görülmektedir. Dolar fiyatı yükselir mi kısmında ise bir nebze dolar haftayı sakin başlayarak genel bir nabız yoklaması ile 4.30 sınırında günü tamamlayacaktır. 14 mayıs dolar fiyatı.:4.33 tl ile güne başlamıştır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.