20 Nisan Borsa Dolar Fiyatı

20 Nisan 2018, 09:32 3.141 görüntülenme

Baş döndüren olayların yaşandığı haftamızda erken seçim ve ABD açıklamaları, Suriye hava saldırısı belli başlı olaylar olmaktadır. İçeride ve çevremizde yaşanılan bu olayların borsa ve dolar fiyatı üzerinde yapmış oldukları etki ile 20 Nisan 2018 Cuma haftasının son güne gelindiğinde sabahın ilk saatlerinde borsa değerleri aşağıda ki şekilde olmuştur.

Dolar fiyatı güne borsa içinde 4,0515 değer ile başlamıştır. Yönünü yukarıya çevirmiş olan dolar fiyatı tl kuru üzerinde kırılganlık ve dolar/ tel dengesinin üzerinde tehdit olmaya devam etmektedir.

EURO fiyatı ise güne gene yeşil renkli olarak başlayarak 4,9977 değeri ile başlamış ve yüzde 0.05 değer kazanmıştır.

Altın fiyatı ise ilk alım saatlerinde 174,71 tl ile gram değerini bulmaktadır. Petrol Fiyatı ise 73.62 değeri ile değerli madenler arasında hisseleri alınıp satılmaya devam etmektedir.

Yaşanılmış olan değer değişkenleri anlık dolar fiyatı olarak borsa içinden alınmıştır. Borsa değişkenleri yapılacak olan en küçük bir açıklama ile büyük bir değer kazanması veya değer kaybı olarak karşımızda yer alacaktır. Borsa İstanbul hisse değerleri ise erken seçim 2018 in Haziran 24 tarihinde yapılacak olduğunun netleşmesi sonrasında değer kazanmıştır. Yapılan bu açıklamalar sonrasında bir nebze de olsa tl döviz kurları karşısında kırılganlık dan dan sağlamlık yapısına geçmiştir. Dolar fiyatı ile Euro fiyatı 20 Nisan borsa haberleri içinde takip edilmeye devam edilen en büyük yatırım aracı olmaktadır. Fakat bu değerli dövizlerin değerlendirilmesinde çapraz kurlarda önemli hareketlenmeler yaşanması ile küresel anlamda değerlerin oluşması sağlanmaktadır. Bir nevi Suriye hava saldırısı ile borsalar nasıl tepki verecek şeklinde oluşan merak fazla bir değerin değişmemesi ile piyasa hazırmış sonucunu vermiştir. Fakat hava saldırısını hazırlıklı olan borsa Salı günü başlayan büyük tartışma ve sürpriz ile birden hareketlenmiş ve dolar fiyatı birden düşmeye başlamıştır. Dolar fiyatı ve Euro fiyatı değişkenlikleri erken seçim ile düşmeye başlamış hatta dolar 4 tl Euro ise 5 tl altını test ettiği dakikalar olmuştur. Dolar fiyatı ve borsa değerleri için borsa haberleri sitemiz de yer alan haberler, yatırım danışmanlığı değildir.  Yatırımlarınız içinde yer alacak olan dolar fiyatı veya Euro fiyatı gibi arayışlarınıza değerleri ile bilgilendirmektedir.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.