2018 Çinli Turist Sayısında Patlama 

15 Nisan 2018, 19:20 1.429 görüntülenme

2018 Çinli turist sayısında yüzde yüze ulaşacak olan talep patlaması beklenmektedir. Burada 2018 Çin Türk yılı ve fuar etkinlikleri ile daha fazla kişinin Türk örf ve adetlerini tanımasına yardımcı olunmaktadır. Teknik analiz ile fuar detayları devam ediyor. Çin Turizm ve Gezi fuarı 16-20 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır. Uzak doğu ülkelerinden özellikle Pamukkale ve Kapadokya ya duyulan hayranlık fuar yardımı ile diğer turistik merkezlerinde tanınmasına yardımcı olacaktır. Hükümet tarafından üzerinde durulan Turizm gelirlerinin artırılması noktasında 2018 Çin Turizm Fuarı ayrı önem kazanmış durumdadır. Bist canlı olarak fuarın etkileri yatırımcı hisselerini etkileyecektir. Turizm Bakanı Numan KURTULMUŞ tarafından açılışı yapılacak olan fuar pazartesi günü tanıtımlarına başlanacaktır.

120 metrekarelik açılış standı ile ülkemizin önde gelen kültür değerli tanıtılacak ve bu sayede ülkemize gelen 2018 Çin turizm fuarı sayısı artırılmak istenmektedir. Turizm sektörünün iyileşmesi sonrasında ise ülke dolar girişi ile borsa değerleri kriz süreçlerine karşılık daha dayanıklı hale gelecektir. Küresel gelişmelerin sıcaklığı yaklaşan yaz sıcakları ile Turizm ataklarını peşinden getirecektir. Bu gelişmeler esnasında ülkemizde özellikle Rus ve Uzakdoğu kökenli turistlerin sayısının artışı beklenmektedir. Yapılan teknik analiz verileri sonucunda 2017 yılından 250 bin civarında olan Çinli turist sayısı ise bu yıl 500 bin olarak hedeflenmektedir. Rakamların tutması için ise Anadolu Ateşi fuar sırasında gösteri yapacak diğer taraftan yemek sektöründe sorun yaşayacağını düşünenler içinde planlı çalışma yapılmaktadır.  Bist canlı değerleri içinde dolar tl dengesi turist artışı ile sağlanmaya çalışılmaktadır. Türk mutfağının lider şefi Deniz A. KÖSE ekibi ile birlikte fuarda yer alarak Türk yemeklerini Çinlilere tanıtacak.

Farklı aktiviteler ile dikkatleri üzerine çekecek olan Türk ekibi teknik analiz verileri, 2018 Çin Turizm fuarında beklenilen başarı ile dönmesi beklenmektedir. Bakan Numan Kurtulmuş tarafından açılışı yapılacak olan fuar süresince gene Türk el sanatları da tanıtılacak. Turizm girdilerinde yaşanacak olan olumlu gelişmeler bağlantılı olduğu sektörlerinde hareketlenmesini sağlayacaktır.  Bu sayede ülkemiz için canlanma sürecinin devam etmesi beklenmektedir. Çin turizm fuarı verileri günlük olarak alınması ve ülkemizden yapılan rezervasyonların doğru analiz edilmesi sonrasında bist canlı dolar ve borsa üzerinde olumlu sinyallerin yakalanması kaçınılmaz olacaktır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.