2018 Torba Yasa Ne Zaman Yürürlüğe Girecek Gib.Gov.Tr

23 Mayıs 2018, 21:27 2.151 görüntülenme

2018 torba yasa ne zaman yürürlüğe girecek ve başvuruların en zaman başlayacağı merak edilen yasa için gerekli olan Taslak Metin Yayınlanmasından sonra yasanın ne zaman başvurusu yapılacağı merak edilmeye başlamıştır. Gib gov tr adresi üzerinden torba yasa affına başvuracak olan kesim internet adresi üzerinden günlük olarak başvuru sürecini takip etmektedirler. Torba yasa affı borçların yeniden yapılandırılması kapsamında başvuru linki aktif edilerek taksitlendirme talepleri alınmaya başlamıştır. Yazımızın sonunda yer alan linkten başvuru sayfasına giderek bir an önce borç yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Gelir idaresi internet vergi dairesi hesabı üzerinden başlanılan taksitlendirme başvuruları 18 taksit ile maksimum seviyede olmaktadır. Burada güncel ÜFE değerleri üzerinden borçların yeniden hesaplanması yapılmaktadır. Başvuru sonrasında karşınıza 2018 torba yasa ne zaman yürürlüğe girecek  çıkan ekranda başvuru taksit sayısını seçerek taksitlendirme işlemi başlamış olmaktadır. Gelir idaresi torba yasa başvuru ne zaman veya başladı mı taksitlendirme diye merak edenleri yakından ilgilendiren haber 2003 yılından önceye rastlayan ve 100 tl den düşük olan meblaların affını içermektedir.

2018 torba yasa ne zaman yürürlüğe girecek merakı da 23 05 2017 tarihinde ortadan kalkmış bulunmaktadır. Torba yasa affı 2018 içinde yer alan maddelerin uygulanmasına yönelik hazırlanmış olan taslak metin ise torba yasa uygulama maddeleri içeren kılavuzda yayınlanmıştır. Gib gov tr adresi üzerinden şimdi isteyenler meraklarını gidermek veya taksitlendirme başvurusunu yapmak için kendisi ve yakının T.C kimlik numarası ile giriş yapabilmektedir. Gelir idaresi torba yasa ve maliye torba yasa başvuru ekranı sistem üzerinden aktifleştirilmiştir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.