2020’de Ethereum Bitcoini Geçecek

12 Mayıs 2018, 16:56 1.446 görüntülenme

Bitcoin gelecek öngörülerinde her ne kadar sağlam bir duruş sergiliyor olsa da birçok yatırımcı bitcoin kripto parası üzerinde tam olarak güven vermemektedir. Burada anlık borsa açıklamaları veya borsa yatırımcılarının yapmış oldukları açıklama ile direk bitcoin değer kayıp etmekte veya bitcoin fiyatı düşmektedir. Güncel bitcoin fiyatları üzerinde görülen bu kırılganlık onu yakından takip eden ethereum tarafından markaja almaktadır. Bitcoin mi ethereum mu sorusunu doğal olarak akıllara getirmektedir. Ethereum bitcoin’i geçer mi? Tereddüttün de yaşayanlar yanında kesin olarak ethereum bitcoini geçecek düşüncesini savunanlarda yer almaktadır.

Merkezi olmayan para birimi kavramını hayatımıza sokmuş olan bitcoin bu alanda ilk olmanın gurunu kripto para borsasının içinde yüzde kırka yakın pay alması ile sürmektedir. Merkezi olamayan kripto para birimi, ethereum bitcoin’i geçer mi seslerinin artması ile alternatif olan başka bir para biriminin yıldızını parlatmaktadır. Uzman kripto para yorumcuları merkezi olmayan bitcoin için ondan daha güvenli yazılımsal alt yapıya sahip olan ethereum tercih edilebileceğini ön görmektedirler. Roger Ver tarafından yapılan 2020 yılı ethereum ve bitcoin öngörülerinde de ethereum bitcoini geçecek diyerek net ifadesini ortaya koymaktadır. Bitcoin ve etheryum arasında görülen dalgalanmalarda Mayıs 2018 tarihinde de gene il yarıda ethereum yatırımcısına yüzde 15 civarında kar elde ettirirken Bitcoin ise zarar hanesinde kalarak diğer alt coinlerinde zarar etmesine neden olmuştur. Bu durum karşısında uzman kripto para analisti Roger Ver tarafından yapılmış olan açıklamalarda eklenince bitcoin mi ethereum mu tercihi yapılma seviyesine gelinmektedir.

Ethereum bitcoini geçecek olarak öngörülen 2020 yılına kadar bitcoin fiyatından daha hızlı olarak ethereum fiyatı artması beklenmektedir. Burada bitcoin’in ilk kripto para olmasının yanında dalgalanmalar ile yapmış olduğu istikrarsızlık ve yazılımsal yavaşlık etkili olmaktadır. Kripto yazıların saklanmasında kullanılan aynı özellikleri geliştirerek güçlü firmalar ile destekçi bulan ethereum ise bitcoin kadar dalgalanmadan istikrarlı olarak yükselmektedir. Bitcoin hisse sahipleri ise her hangi bir dalgalanma esnasında al sat yaparak kazanmaya çalışırken düşüşlerde de etkisini devam ettirmektedir. Ethereum bitcoini geçer mi konusunda ise evet, birçok uzman ethereum hakkında sağlam ve güvenilir olarak açıklamalarda bulunmaktadır. Bunun yanında ise bitcoin sektörün neredeyse yarısına sahip olmuş durumdadır. Bu güven durumu içinde bitcoin mi ethereum mu diye düşünmek güncel anlamda bitcoin üzerinde kalınmaktadır. Birçok yatırımcının yapmış olduğu açıklamalar da gene bitcoinden vaz geçerek ethereum üzerinde birikimler yapılmaya başlanmış ve bu birikimlerin değerlenmesi sağlanılmaya çalışılmaktadır. Ethereum bitcoin’i geçer mi kısımları biraz bilinçli yaratılan spekülatif açıklamalar olabilmektedir. Yatırımcıların bu açıklamalardan daha ziyade kendi gözlemleri ile yatırımlara yön vermesi gereklidir

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.