24 Ayar Altın Fiyatları Önümüzdeki Günlerde Ne Olacak

18 Mayıs 2018, 22:15 2.591 görüntülenme

 Altın kulplu altın, yarım altın tam altın veya çeyrek altın şeklinde yatırım yanında farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Son birkaç ay içinde altın fiyatları bakıldığında ise artık altının gram cinsinden alınması gerekli olmaktadır. Burada asıl etmen genelde yatırım amacı ile alınan çeyrek altının fiyatının 300 tl olması gündemden düşmemektedir. Yatırım yapmak isteyenler ise altın fiyatları önümüzdeki günlerde ne olacak diye şimdiden meraklanmaktadır ve bu meraklarında da haklı olmaktadırlar.

Küçük yatırımcılar ise bu yükselmede direk satma yoluna gitmektedir. Satışların artması ise fiyatların düşmesine yardımcı olmamıştır. Burada altın sezonun açılması yanında dolar fiyatının yükselmesi etkili olmaktadır. Güncel altın fiyat üzerinden yapılan yorumlara bakıldığında yatırım aracı olarak altın elinde tutmak mantıklı olmaktadır. Hatta birçok vatandaş bu dönemde kredi çekerek veya kredi kartı ile altın alma yoluna gitmektedir. Her ne kadar kredi kartı ile altın almak mantıklı veya mantısız şeklinde yorumlar yapılsa da dünya ile ters düşen altın piyasamız bulunmaktadır. Gelecek hafta altın nasıl olur diye birçok ülkede sorulan sorular altın fiyatının düşecek olmasından yana olur iken ülkemizde de tam tersi altın fiyatları yükselir şeklinde olmaktadır. Genel seçimlerin yaklaşmasından dolayı dolar riskli yatırım ortamından da güçlenerek yönünü yukarıya cevirmiş ve ara ara psikolojik üst sınırları zorlamaktadır. Hal böyle olduğunda da altının ons fiyatı da yükselmektedir. Fakat burada tekrar vurgulamak gerekir ise altının en yüksek olduğu mayıs ayında Dünya genelinde altın fiyat olarak en düşük seviyelerde yer almaktadır.

Altın fiyatları ne olur uzman görüşleri bakıldığında ise doların fiyatına veya merkez bankası müdahalesi ile doların fiyatında düşme meydana gelir ise dolara bağlı olarak altın fiyatları da aşağı yönlü bir seyir halinde olabilir. Bunun yanında altın taleplerinin artması sonrasında da gene altın değer kazanmaya devam etmektedir. Bu özelliklerinden dolayı altın fiyatları üzerinden seçimlerin sonuçlarının beklenmesi şeklinde tahminler yapılmaktadır. Altın fiyat seçenekleri ve güncel değerleri ise sadece bu gün için geçerli olan altın yorumları ile 18 Mayıs 2018 çeyrek altın fiyatı 304 tl ve tam altın fiyatı 1212 tl gram altın fiyatı 186 tl altın ons fiyatı 1285 dolar olmaktadır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.