24 Nisan Altın ve Dolar Fiyatı

24 Nisan 2018, 09:11 1.973 görüntülenme

23 Nisan tarihinin resmi tatil olmasından dolayı piyasalarda işlem yapılmamıştır. Resmi günlerde işlem yapılmayan bist içinde yer alan hisse senedi fiyatları ise yeni haftaya bugün başlayacaktır. Altın ve döviz fiyatları yeni haftaya nasıl başlayacak? Altın fiyatı ve dolar fiyatı ne kadar oldu?

Altın ve dolar fiyatlarının üzerinde etki olarak devam eden kırılganlık dünya genelinde kamusal borçlanmanın artması ile küresel bir sorun olarak karşımıza cıkmış bulunmaktadır. İç borçlanma verileri gölgesinde çalışan borsa hisse senedi fiyatları inişli çıkışlı grafikleri ile gene dikkatleri çekmektedir. Dolar tl kurunda ise Türk Lirasının değer kazanmaya başlanması ile doların yükselişi bir nebze de olsa durdurulmuştur. Dolar her ne kadar yükselişi durmuş olsa da 4 tl nin üzerinde tutunmaya devam etmektedir. 24 Haziran başkanlık ve millet vekilliği seçim takviminin açıklanması ile dolar ve borsa hareketlenmesi durmuş ve iyimser bir tablonun oluşması sağlanmıştır. İç siyaset gelişmeleri yanında küresel raporlar ile ülkelerin kamusal yatırımlar için borçlanma oranlarının artıyor olması yaşanacak bir krizin domino etkisi yaratmasına neden olacaktır. Küresel mali sıkış kınlık içinde de bir nebze olsa altın yatırımcıların gene güvenli döviz yatırımı olmaya devam etmektedir. İç piyasa da daha sağlam ve dinamik olmak için gerekli olan merkez bankası altın rezervlerinin artırılması aşamasında gerekli olan adımlar atılmaya başlanmıştır. Bankaların yurt dışı şubelerinde yer alan altın yatırımları ziraat bankası ve vakıf bankası tarafından ülkemize getirilmesi sağlanması noktasında adımlar atılmıştır.

 Altın fiyatı üzerinde merak edilen konuların başında 174 tl civarında altın sabitlenecek mi? Dolar fiyatı güne 4.10 tl ile başlamış euro ise 5.01 civarında işlem görmeye başlamıştır. Dolar ve altın yanında değerli madenlerin yatırım yapılması noktasında borsa haberleri yayınlamaya devam edecektir. Haberlerimiz ytd olarak değer ifade etmez ve yatırımlarınıza yön verecek asıl unsur olarak kabul edilemez.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.