4.30 TL Dolar Kuru Tahminleri

8 Mayıs 2018, 19:30 6.151 görüntülenme

Doların gecen hafta başladığı yükseliş bu günde devam ederek günün yüksek değerden sonlandırmayı başarmıştır. Merkez Bankası tarafından dün yapılmış olan dolara müdahale sonrasında dolar üzerinde oluşan etki kısa vadede göze çarpmaz iken en azından 4.29 civarında kalarak doların sabitlenmesinin sağlanması gündeme gelmiştir. Euro fiyatı ise 5.10 olarak günü tamamlamıştır. Peki, dolar ve euro fiyatı nasıl olacak? Dolar hangi durumda düşme eğilimine girer? Dolara yatırım yapılır mı? Euro yatırım fiyatı nedir? Döviz alımı ne zaman yapılır? Döviz yatırım önerileri nelerdir? Dolar kuru tahminler 2018, 2019 dolar tahmini kaç tl olur? Dolar tahminleri son dakika açıklamalarından etkilenir mi? Dolar kuru tahminleri 2019 da ne kadar olacak? Dolar ne olur uzman yorumları ve 2018 haziran dolar tahminine bakılarak yatırım yapılır mı? Dolar ne zaman yükselir 2018 de? Euro kuru tahminleri dolar kuru tahminleri bağlantısı var mı?

Dolar 8 Mayıs tarihinde güne 4.25 civarların da başlayarak yükselmek için eğilimlerini göstermeye başlamıştır. Bu güne kadar dolar kuru tahminleri 2018 yılı için dolar 4 tl olur mu şeklinde yapılır iken dolar bir nebzede olsa 15-20 günden bu tarafa 4 tl üzerinde tutunma mücadelesini vermektedir. Her ne kadar ilk başlarda merkez bankası tarafından müdahale yapılmasa da dolar tahminleri son dakika açıklamaları ile 7 mayıs tarihinde sürpriz merkez bankası müdahalesine uğramıştır. Kısa vadede etkisi olması beklenilmeyen müdahale ve yapılan açıklamalar ile 2019 dolar tahmini yükselmesinin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Dolar kuru tahminleri 2019 yılı için ise 2018 yılı turizm gelirlerinin artırılacak olması ile önlenmeye çalışılmaktadır. Dolar girişinin artırılması noktasında da gene ihracata yönelik çalışma yapan veya projesi olanlara yönelik ek teşviklerin hazırlanmış olması doların yolunu kesecek olan çalışmalardır. Dolar ne olur uzman yorumları kısmında ise kısa vadede doların 2018 haziran dolar tahmini yapılacak olan genel seçime bağlı olarak bir seyir edinmesi gündem de olacaktır. Halkın karar verecek olduğu seçim sonrasında gene dolar ve Euro kuru tahminleri ortaya çıkacaktır. Her ne kadar iç siyaset ile doların gidişinin önüne geçilmeye çalışılsa da dolar kuru tahminler yerel seçime kadar her görüşe uygun sonuç çıkartacaktır. Burada borsa haberleri sitesi yönetimi ve analistleri olarak kısa zamanda beklenilmesinden daha ziyade dolar ne zaman yükselir 2018 olarak haziran ayının başlarında doların yükselmesi beklenebilir. Burada tek etmen ise iç siyaset dünyasında yaşanacak olan gelişmeler etkisini gösterecektir. Alınacak olan önlemler ile de önüne geçilmeye çalışılsa da doların bir ay gibi bir süre sonrasında 4.50 tl sınırını zorlaması beklenebilir.

Dolar kuru tahminleri 2018 yılı içinde yükselmesi beklenir iken 2019 dolar tahmini ise şimdiden yapılan yatırımların ve teşviklerin sonuçlarının ortaya çıkacak olması nedeniyle bir nebze olsun düşen bir grafik ve dolar tl ile Euro tl kurlarında Türk lirasının gösterdiği kırılganlığın azalması beklenebilir. Dolar kuru tahminleri 2019 içinde ise yeni sistemde başkan kimin olacağı gibi soruların yer almadığı bir yıl olmasından dolayı daha istikrarlı olması beklenebilir. 15 Temmuz kalkışmasından dolayı 2017 yazının turizm açısından sıkıntılı geçmesi ile 2018 yaz sezonu için gereken tanıtımların yapılması sayesinde döviz girdisinin artması döviz yorumcularının iyimser görüşleri arasında yer almaktadır.2018 haziran dolar tahmini kısa zamanda yükselecek hatta 2018 yılı dolar ve Euro fiyatı kısmında tavan olması beklenebilir. Dolar ne zaman yükselir 2018 haziran ayında yükselmesi gündeme gelip aynı şekilde taşların tekrar yerine oturması için geçecek olan temmuz 2018 aylarına kadar doların ve Euro’nun fiyatında yükselme beklenebilir. Dolar kuru tahminleri ve Euro kuru tahminlerimiz sadece borsa haberleri ekibinin görüşüdür. Yatırım Danışmanlığı Hizmeti şeklinde değerlendirilmemesi gereklidir. Dolar veya Euro ve döviz yorumlarımız sadece öngörü fikri olarak verilmektedir.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/