5 Milyon Bedelliye Banka Kredisi 505 tl

21 Temmuz 2018, 00:33 280 görüntülenme

Bedelli askerlik beklentileri uzun zamandır tartışma konusu olmuşken yapılan açıklamalar ile son kez bedelli askerlik çıkartılmasına yönelik kanun teklifi hazırlanmıştır. Komisyona sunulmuş olan bedelli askerlik ise bu güne kadar çıkartılmış olan bedelli askerlikler den farklı olarak hazırlanmıştır. Torba yasa ile çıkartılması planlanan bedelli askerlik 2018 ile, işini kurmuş ve belli düzenini oturtmuş olan 25 yaş üstü kişilerin bedel ödeyerek askerlikten muaf sayılmaları söz konusu olmuştur. Bedelli askerlik başvuruları ne zaman yapılacak veya bedelli askerlik detayları nasıl olacak şeklinde gün içinde içerikler üzerinde farklı sorular gelmektedir.

Bedelli askerlik Temmuz ayında Meclise gelir mi diye merak edilen konular arasında yer alırken, bedelli askerlik 2018 sürpriz bir şekilde 28 gün silah altında alınarak belli askeri bilgilerin verilmesi sonrası da terhis belgelerini alabilecekleri açıklaması yapılmıştır. Yapılan bedelli askerlik açıklamalarında net olmamakla birlikte 28 gün silah altında kalmak ve 15 bin tl maddi para ödenmesi ile askerliğini yapmış sayılacaklardır. Burada bankalar tarafından tam olarak çıkartılmamış olan bedelli askerlik kredisi olmasa da bankalar bu konuda ihtiyaç kredisi vererek bedelli askerlik için gerekli olan maddi imkanı sunmaktadır. Ortalama günlük faizler ile ihtiyaç kredisi kullanarak, bedelli askerlik kredisi veren banka olarak 15 bin tl alınması 48 ay taksit verilmesinde aylık 505 tl şeklinde ödeme planı ortaya çıkmaktadır. Bu günün şartlarında 505 tl askeri ücretin üçte biri oranına yakın olsa da birkaç yıl sonra bu değer bu günkü şartlardan daha kolay olacaktır.

Bedelli askerlik yaparak mevcut düzenlerini bozmak istemeyenleri sevince boğan yasa ile hem yaş kriteri 25 olarak eğitim süresi 28 ve bedel ise 15 bin tl şeklinde belirlenmiştir. Bedelli askerlik kredisi veren banka için ise 5 milyon potansiyel müşteri bulunmuş olmaktadır. Bedelli askerli kredisini 12 ayda ödemek isteyen bedelli askerlik adayları ise sigorta masrafları hariç aylık olarak 1440 tl ortalama bedelli askerlik kredisi geri ödemesinde bulunması gerekmektedir. Bankalardan çekilecek olan bedelli askerlik maksadı ile alınacak olan kredilerde ise bir miktar peşin paranızın olması size daha az faiz yüküne sokacaktır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/