Altın Fiyatları Ne Zaman Düşer

14 Mayıs 2018, 02:14 1.024 görüntülenme

Uzman yorumcuların yapmış oldukları açıklamalar neticesinde ve geçmiş yıllara ait altın grafikleri bakıldığında altın fiyat olarak sürekli yükseldiği gözlenmektedir. Üç yıl içinde özellikle altın fiyatını sürekli olarak yukarıya cevirmiş ve bu değerlere de her zaman alıcı bulmayı başarmıştır. Birçok ülkeye uygulanmak istenen yaptırımlar ve ekonomik soğuk savaşların olması durumlarında ise ülkeler bazında altına dönüş yaşanmaktadır. Altın fiyatları üzerinden merkez bankalarının ve ülkelerin değerleri ortay çıkmaktadır. Her ne kadar altın mı dolar mı diye tartışmanın söz konusu olmasa da altın fiyatları ne zaman düşer sorusuna uzman yorumculardan ve altın analizlerinden cevap verilebilmektedir.

Dünya genelinde altın fiyatı ve yatırım aracı olarak kullanılması özellikle Hindistan tarafından altının gerçek bir mal alım satımında kullanılması ve altın stok durumları dengelerin değişmesinden neden olmaktadır. Altın üzerinden yatırım yapmak isteyenler bu durumda özellikle Hindistan altın rezervleri ve altın borsasını yakından takip etmelidir. İslam ülkelerinde altın tercih edilmesi bir diğer unsur olmaktadır. Suudi Arabistan, İran bunların başında gelen altın stok devletleri olmaktadır. Buralarda kriz ortamlarının bitmesi ile altın talep toplamasının da ortamdan kalkması daha doğrusu altına alternatif olarak döviz değerleri kullanılması ile altın fiyatları aşağı yönlü dönebilir. Altın fiyatları ne zaman düşer için gerekli olan düşüş kısmı yakın vadede görünmemektedir.

Altın fiyatları ne zaman düşer de ise küçük düşüşler ile kar elde etmek isteyen yatırımcılar ise altının tavan fiyata ulaşması ile altınlarını almak için hazırlanması gereklidir. Küçük altın yatırımcıları altın fiyatlarının üst seviye veya altın tavan fiyatına ulaştı şeklinde duyum veya haberler ile altın satışı yoluna gitmektedir. Bu durumda altın arz talep dengesi bozulduğundan dolayı altın bir nebzede olsa düşüş yoluna giderek altın almak isteyenlere ve altın fiyatı düşer mi diye bekleyenlere fırsat tanımaktadır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.