Altın Fiyatları Yükselecek Mi

13 Mayıs 2018, 13:35 2.078 görüntülenme

Altın yatırımcısını bir sevindirip bir üzerken, kısa zamanda yatırımcıların kar etmesine yardımcı olmaktadır. ‘’altın fiyatları yükselecek mi?’’ ve Altın ne zaman düşer? Gibi sorular uzman altın yorumcuları tarafından değerlendirilmektedir. Altın alınıp saklanılması veya takı olarak düğünlere, toplantılara götürülmesi en kolay olan değerli yatırım aracıdır. Bu değerini düğün sezonunun olmasından dolayı yaz aylarında fiyatını yükseltmektedir. Fiyatın aşırı derecede yükselmesi sonrasında ise gram altın piyasa içinde neredeyse bulmak imkansızdır. Gram altın ve çeyrek altın ile küçükte olsa yatırım yapmak isteyenler altın fiyatları yükselir mi kısmında yükselmesini talep etmektedir.

 

altın-gram-fiyatı

altın-gram-fiyatı

Altın yerel ve global bazlı değişkenlere bağlı olarak değer kazanıp kayıp etmektedir. En son altın fiyatı yükselmesi ise ABD ve İran arasında yaşanılan siyasi kriz esnasında karşılaşılmıştır. Yapılan son açıklamalar ile çeyrek altın yatırımcısı kazançlı bir döneme girerek kendileri için güvenli olan limana sığınmaya devam etmektedir. 24 ayar külçe altın gram fiyatı son günlerde yapmış olduğu tırmanma sonrasında 182 tl değerine ulaşmıştır. Bunun devamında ise çeyrek altın 291 tl tam altın 1206 tl ve yarım altın 581 tl ve ziynet 1190 tl fiyatları ile el değiştiren yatırım aracı olmaya devam etmektedir. Peki, altın fiyatları yükselecek mi ve yükselmesinde altın psikolojik alım sınırı neresi olarak tahmin edilmektedir. Altın fiyatı tahmini nedir? Uzman altın yorumcuları 24 ayar gram altın fiyatı hakkında ne öngörüde bulunmaktadır?

altın-fiyatları-yorumu

altın-fiyatları-yorumu

Altın uzman yorumcusu İslam Memiş; ‘Geçtiğimiz hafta içinde altın fiyatının üst sınır olan seviyeye ulaşması sonrasında yatırımcıların altınlarını veya benzeri altın ürünlerini satış yaparak kar elde etme imkanları olduğundan dolayı fiyatların düşme eğiliminde olabileceğini açıklamıştır. Yapılan açıklama ve altın yorumu olarak altın ons fiyatının 1318 dolar sınır 1328 dolar üst sınır olarak görülebileceği şeklinde yorumda bulunmuştur’’. Altın fiyatları yükselecek mi olarak merak edilen konunun yakın zamanda küresel gelişmeler doğrultusunda devam eden bir yükselmenin olması beklenebilir. 14 Mayıs haftasında da gene altın yatırımcısına kar elde ettiren yatırım aracı olması şimdiden öngörülen bir karlı yatırım aracı olabilecektir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/