Altın Uzun Vadede Nasıl Olur

17 Haziran 2018, 15:16 645 görüntülenme

 Dolar kurunda görülen değişmeler sonrasında döviz ile bağlantılı olarak altın fiyatları 15 gün süren durağan seyrinden sonra yeniden tırmanış yoluna başladığı gözlenmektedir. Yatırımcısı altın uzun vadede nasıl olur yatırım yapılmaya devam edilmeli mi gibi sorular içinde tedirgin bir bekleyiş sergilemektedir. Mevsimsel etkilere bağlı olarak altın fiyatları üzerinde görülen yükselme erken secim öncesinde görülen belirsiz ortamda altın fiyatı üzerinde tereddütler yanında güvenli liman olarak kalmasına devam edilmektedir.

Gram altın 11 Haziran 2018 haftasında % 3,9 faiz kazanımı ile yatırımcılarının güvenli limanı olarak altında kalmalarının karlı yatırımını oluşturmuştur. Haftayı 194 tl altın gram fiyatı ile tamamlarken bayram arkasında başlayacak olan 18 Haziran haftasında altın fiyatları nasıl olur veya seçimlerden sonra altın fiyatları yükselir mi düşer mi şeklinde devam eden merak altının fiyatında yükselmenin meydana geleceği gözlenmeye devam etmektedir. Burada her ne kadar altın fiyatları döviz kurları ile bağlantılı olsa da bazı nedenlerden dolayı alttın fiyatları dolar kurunun değer kayıp etmesinde gene değer kazanan altın fiyatı aralığını korumayı başarmıştır. Merkez bankası tarafından faiz artırımı kararları ile doların değer kayıp etmesi sağlanıldığı dönemlerde birçok döviz yatırımcısı altını yatırım aracı olarak kullanmaya başlamaktadır.

Burada altın fiyatları nasıl olur diye düşünüldüğünde doların fiyatı düşmesi zamanlarında altın güvenli yatırım aracı olmasına neden olan altın fiyatı ile dikkatleri çekmeye devam edecektir. Altın uzun vadede nasıl olur 2018 yılına 158 tl gram altın fiyatı ile başlayan altın neredeyse 6 aylık zaman diliminde %33 yatırımcısını kazandıran karlı yatırım aracı olarak gündemde yerini korumaya devam etmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/