Anne Adaylarına Büyük Müjde 600 TL

10 Haziran 2018, 18:47 819 görüntülenme

Hükümet tarafından alınmış olan tedbirler ile yeni doğacak olan bireylerin hayatlarına rahat koşullarda devam etmesi için gerekli olan adımlar atılmaya başlamıştır. Bebeklerin 4 yaşına kadar devam edecek olan doğum parası yardımı Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından oluşturulan aile ortamının ve bebeklerin sağlıklı ortamlarda gelişmelerini desteklemektedir. 4 Yaşına kadar alınacak olan bebek parası yardımları için ise tek şart sağlık bakanlığı tarafından sunulan aşı takvimi içinde belirtilen aşıların gününde eksiksiz olarak yapılması sağlanmaktadır.
Sosyal politikalar bakanlığı tarafından bu yıl planlar arasında ise 283 bin 916 anneye bebek parası yardımı yapılmıştır. Yapılmış olan bebek parası yardımı miktarı ise 124 milyon 695 Türk Lirası ödemesi yapılmıştır. İlk kez anne olan kişilere bir kereye mahsus 300 tl ikinci kez anne olanlara 400 tl üçüncü kez anne olanlara ise 600 tl maddi yardım yapılmıştır. Türk vatandaşlarına uygulanan bebek parası yardımı yanında mavi kart sahibi olan vatandaşlara da yapılmaktadır. Anneler yanında babalarda artık bebek parası yardımlarından destek almaya başlayacaktır.
Bebek parası yardımlarından yararlanmak için gene muhtaç olan ailelerin faydalanması sağlanmaktadır. Takip edilen yardım paraları için ise 3294 sayılı sosyal yardım yasası üzerinden destek talebinde bulunulmaktadır. Başvuru işlemleri sonrasında bebek parası yatıp yatmadığı veya hak sahibi olunması kısımlarında ise sms onay mesajı taraflara aktarılmaktadır. Bebek parası desteklenmesi için her hangi bir kurum veya kuruluşta çalışma şartı aranmadan muhtaç olan ailelere ödenmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.