Arazilerde Evlerde Borsaya Girecek

16 Nisan 2018, 15:11 1.427 görüntülenme

İmkb başkanı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Borsa da yeni hisse değerlerinin ortaya çıkması beklenmeye başladı. Borsa içinde tarla satışları ve üzerinde bulunan gayrimenkullerin birkaç gün içinde el değiştirme imkânı verilmesi ile sistem oluşmaya başlamıştır.

Yönetim kurulu başkanı tarafından arazilerin borsa içinde işlem görmesi için gerekli olan alt yapının hazırlanma sürecinin tamamlandığı açıklanmıştır. Gayrimenkul yatırımları içinde değerlenmekte olan arazilerin üzerinde yatırım yapılması imkânı sağlanmaktadır. Burada önemli olan ise Borsa İstanbul içinde gerçekleşecek olan işlemlerin hızlı olması gerekliliği bilinmektedir. Hız noktasında ve gerekli donanım alt yapısını sağlayan borsa İstanbul arazileri üzerinde orman Bakanlığı ile arazileri Borsa içine alabilir miyiz şeklinde fikir ortaya cıktı. Ortaya cıkmış olan bu düşünce hayata geçmesi için gerekli hazırlıklar Şubat ayından bu tarafa izlendi ve en küçük hatanın yaşanmaması için titizlikle çalışıldı.

Arazi borsa hisse senetleri için 3-5 dönümlük arazilerin el değiştirme süresini birkaç güne kadar düşürebilir isek üzerinde yer alan gayrimenkuller ile birlikte alım ve satımı yapılmaktadır. İkinci el otomobil satılması yanında borsa içinde yatırım yapılacak olanların hepsinin işlemleri İmkb borsa içinde değerlerini bulmaktadır. Araziler üzerinde bulunan evler veya benzeri yatırım Araçlarınızda gene borsa İstanbul içinde rahatlıkla satılması gündem de ve borsa İstanbul içinde heyecan uyandırmıştır. Borsa İstanbul arazi ve diğer yatırım araçlarının sahiplenilmesi esnasında gerekli olan bürokratik ve evrak işleri için hazırlıkların tamamlandığını ve bu hızlı satışlar için ise gerekli olan zamanın sadece birkaç gün olduğu açıklanmıştır. Devlet elinde olan orman vasfını yitirmiş olan arazilerin üzerinde yatırım yapılmasını ve Merkez bankası içinde yer alan tahvillerin güçlenmesi ve artmasını bu yolla sağlayabilir. Yatırım aracı olarak kullanılacak olan arazilerin yeni yapılar ile değerleri artması veya yıkım kararları ile düşmesi yakından takip edilerek kazanç elde edilebilir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/