Bankaların Hedef Fiyatını Düşürdü

24 Nisan 2018, 16:27 1.363 görüntülenme

18 Nisan tarihli yayınlanan rapor doğrultusunda Bank Of America Türk bankları i.in hedef fiyatın düşürülmesi şeklinde rapor düzenledi. Merill Lynch tarafından hazırlanmış olan raporda Türk bankalarının geneli üzerinden yapılan değerlendirme de banka hedef fiyatları düşmesi yönünde oldu. Bank Of America tarafından hazırlanmış olan raporda yer alan bankalar isi; Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası C, Halk bank, Vakıf Bank olmuştur.

BofA ML tavsiyesinde al olan öneri nötr olarak Akbank için raporda yer verilmiştir. Akbank için düzenlenmiş olan raporda 12,5 Tl olan fiyatın 10.01 Tl seviyesinde tarafsız olarak kalması yönünde tavsiye de bulunmuştur. Garanti Bankası için raporda 13,5 tl den 11,2 tl ye düşüş yapılması ön görülmüş ve bu öngörü sonrasında da AL konumunda yer alan fiyatların aynı şekilde al olarak kalması yönünde beyanda bulunulmuştur. Yapı kredi bankası içinde gene fiyat hedefi düşürme kararı verilip 4,5 tl den 3,9 tl civarına inmesi beklendiği açıklanmıştır. İşbankası C 1,4 tl düşüş ile 8,0 dan 6,6 tl tavsiyede bulunulmuş ve bu tavsiyede gene ek olarak endeksin altında getiri şeklinde beyanda bulunulmuştur. Türk bankaları üzerinde devam eden açıklama da halkbankası için 10,7 den 9,8 tl seviyelerine düşüş ön görülmüştür. Vakıf bankasının hisse üzerinde de gene düşüş yapılması gerektiğinin açıklanmış olduğu raporda 8,0 elden 6,8 tl civarına inilmesi gerektiğini ve tarafsız olan tavsiyenin aynı şekilde tarafsız olarak kabul edilmesinin gerekli olduğunu açıklamıştır.

Bank Of America tarafından genel Türk bankaları hisse senedi fiyatları üzerinden düşüş öngörülmüş ve bu seviyelerin ne kadar olduğu yanında al-sat veya tarafsız şeklinde açıklamalarda yer almıştır. Hazırlanmış olan rapor ve borsa haberleri al-sat veya nötr şeklinde bir beyanı veya YTL şeklinde algılanmaması gerektiği üzerinde durmaktadır. Borsa yatırımlarınızı kişisel mal varlığınız ve tasarrufunuz ile yapmanız tamamen sizlerin inisiyatifindedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/