Bedelli Askerlik Eğitimi Eğitim Yerleri

23 Temmuz 2018, 22:12 674 görüntülenme

5 Milyon genç kesim bedelli askerlik çıkması için secim öncesinde oluşturmuş oldukları yüksek seslerini, seçimler sonrasında karşılık bulmuştur. Meclis plan ve bütçe komisyonunda ele alınmaya başlayan bedelli askerlik 2018 maddeleri ise son dakika borsa haberleri ile duyurulmaya devam edecektir. Bedelli askerlik eğitimi 21 gün olarak belirlenmiştir. 28 günlük temel eğitim maddeleri plan ve bütçe komisyonu görüşmeleri esnasında 21 gün olarak değiştirilmiştir. Burada bedelli askerlik eğitimim ve bedelli askerlik eğitim yerleri merak edilen detaylar olmaya başlamıştır. Bedelli askerlik eğitim yerleri olarak genelde büyük kışlaların bulundukları yerler, eğitim yeri olarak kabul edilmesi beklenmektedir. Burada her bölgenin kendi kapasitesine uygun olarak bedelli askerlik eğitim yerleri seçilmesi beklenebilir.

Bedelli askerlik  son dakika maddeleri arasında yer alan yurt dışında yaşayan ve bedelli asker olarak vatan görevini tamamlamış olacak olan vatandaşlar için ise 2 bin AURO bedel ödemesi konusu olan 1. Madde kabul edilmiştir. Dövizle askerlik maddesi olarak bilinen birinci madde plan ve bütçe komisyonundan geçerek 2 bin euro karşılığında dövizle askerlik şartını yerine getirmiş olacaklardır. Meclis plan ve bütçe komisyonunda görüşülmeye devam eden ikinci madde ile bedelli askerlik 2018 olarak kabul edilmesi beklenilen 28 günlük temel askerlik eğitimi ise gelen teklifler ve eleştiriler ile 21 gün olarak kabul edilmiştir. 4 hafta askerlik olarak yapılacak olan temel askerlik eğitimi ise 3 hafta bedelli askerlik eğitimi askerlik temel kuralları, yapılması şeklinde değişiklik yapılarak plan ve bütçe komisyonunda kabul edilerek maddeler görüşülmeye devam etmektedir.  Beş milyon kişinin temel askerlik hakkında bilgi sahibi olması için ise büyük eğitim kışlalarında bedelli askerlik eğitim yerleri olması beklenmektedir.

bedelli-askerlik-2018

Bedelli askerlik 2018 maddeleri üzerinde görüşülerek bedelli askerlik eğitimi ve bedelli askerlik eğitim yerleri tespit edilmesine yönelik 3 hafta eğitim yanında dövizle askerlik kabul edildi.

Daha önce çıkan yasalarda bedelli askerlik fiyat olarak daha yüksek olur iken bedelli askerlik 2018 bedel olarak düşük olması yanında temel bedelli askerlik eğitimi şartı ile ayrılmaktadır. Burada iş sahibi olmuş ve düzenin kurmuş olan kesimin askerlik temel eğitim için oluşturdukları tepkiler sonucunda 21 gün yani 3 hafta olacak şekilde tekrar değerlendirilmiş ve yasa plan bütçe komisyonunda kabul edilmiştir.  Bedelli askerlik eğitim yerleri üzerinde ilerleyen zamanlarda net olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından açıklama yapılacaktır. Burada beklenti olarak ise bölgelerin önde gelen büyük kışlalarında bedelli askerlik eğitim yeri olarak kabul edilmesi beklenmektedir. Bedelli askerlik 1. Haftasında genel olarak ilk 2 gün askerlik için gerekli olan giyim kuşam ürünleri ve yerleşme planı yapılması ile geçilmektedir. Devam eden ilk haftada ise bedelli askerlik temel eğitim teorik bilgiler verilmesi ile askerlik alıştırılmaya çalışılmaktadır. 2. Hafta temel askerlik eğitim planında ise silahlar hakkında bilgi ve benzeri uygulama esaslı eğitimler yapılması ile askerliğin son haftasına geçilmektedir. 3. Hafta bedelli askerlik eğitimi ise genel olarak bedelli askerlik yemin törenine hazırlanması ile geçmesi sonrasında bedelli askerlik temel askerlik eğitim süreci sonlanması beklenmektedir. Tabi bedelli askerlik bedelli askerlik eğitimi içinde ‘’Yaylalar Şarkısı’’ ezberlenebilir mi?

BEDELLİ ASKERLİK 2018 YAYLALAR ŞARKI SÖZLERİ

Ay akşamdan ışığdır
Yaylalar yaylalar
Yüküm şimşir kaşığıdır
Dilo dilo yaylalar

Komşu kızını zapteyle
Yaylalar yaylalar
Bizim oğlan aşıktır
Dilo dilo yaylalar

Ay akşamdan aş da gel
Yaylalar yaylalar
Cılga yola düş de gel
Dilo dilo yaylalar

Eğer anan koymazsa
Yaylalar yaylalar
Vicdanın danış da gel
Dilo dilo yaylalar

Ayın önünde yıldız
Yaylalar yaylalar
Nerden gelirsen baldız
Dilo dilo yaylalar

Sen git de ablan gelsin
Yaylalar yaylalar
Duramıram yalnız
Dilo dilo yaylalar

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.