Benimsenen Logo Yok Olacak

19 Nisan 2018, 15:12 1.153 görüntülenme

Bloomberg üzerinde yer alan haberin detayları arasında Alman Ticaret Devi Volkswagen yaşamış olduğu sıkandaL sonrasında yeniden toparlanma atagına geçmeye hazırlandığı duyurulmuştur. Dieselgate skandalı ile bir anda şok giren firma olayda mağduriyetlerin giderilmesini sağlasa da eski prestijini tekrar toplamakta zorlanmıştır. Volkswagen logo değişikli ve amaçları yazımızda yer almaktadır.

Yeni nesil araç üretimi esnasında patlak veren Dieselgate skandalın emisyondan kaynaklanan hatadan dolayı aracın performans ve motor gücü düşmüştür. Yaşanılan durumun ortaya çıkması ile şirket araçlarını toplatarak sorunun üzerinden gelmeye çalışırken kısa zamanda saygınlık kaybı yaşayarak satışlarında düşüş eğilimi görülmüştür. Bunun üzerine Volkswagen firması sorumluların ortaya çıkması için firma içinde Gerekli soruşturmaları güvenlik güçleri ile birlikte yürüterek detayları kamuoyu ile paylaşmıştı. Şeffaflık ilkesi ile hareket eden firma 600 bin çalışanı ile sadece Alman devi olarak kalmayarak birçok Avrupa ülkesinde markası ile öne cıkmış. Yapılan teknik hata sonrasında kadrosunu yeniden oluşturan ve iç prestijini toparlayan firma son almış olduğu radikal karar ile gündeme oturmuştur.

Bilindik markası ise her yerde tanınan otomobil devi Volkswagen logosu değiştirerek gene otomobil sektöründe yerini almaya devam edecektir. İmaj değişikliği şeklinde değerlendirilecek olan bu gelişme marka tutkunları tarafından yakından takip edilmektedir.  Fazla Alman olarak gördükleri logolarının küresel bir logo ile yeniden üretim atağına geçecekleri firma tarafından belirtilmiştir. Güney Kore firması olan Hyundai ve Kia rekabetçi yapılarından dolayı otomobil piyasasında ve borsa içinde önemli bir yer kazanmaya başlamıştır. Bu durumun önüne geçmek isteyen Volswagen firması sarsılan imajını toplamanın yanına yeni bir yüzle de Dünya piyasasına sıfırdan başlayarak kullanıcılarına yeni fiyat avantajları sunacaktır. Araç piyasa değerlerinin oluşmasında önde gelen markanın yapacak olduğu atılım planlaması ile kitleleri kendisine tekrar hayran bırakması kaçınılmaz olacaktır. Otomobil logosu kısa zamanda yenilenmiş olarak müşterilerine sunulacaktır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.