Bist Hisse Sened Değerleri Nasıl Oldu

14 Nisan 2018, 22:17 1.506 görüntülenme

9-13 Nisan tarihleri arasında Bist değerlerinde heyecanlı anların yaşanılması kaçınılmaz oldu. Birçok hisse değer kayıp ederken gelen zamanlardan da anlaşılacağı üzerine petrol firmalarının değerleri yükselmiştir. Bunun yanında diğer hisse senetlerinin birçoğu kısaca bist 100 olarak belirtilen hisseler zarar yaptırır iken petrole bağlı yatırımlar başta olmak üzere dolar ve altın gene güvenli bir yatırım olarak yoluna devam etmiştir.  Borsa haberleri ile yakından takip edilen bist 100 calı sayesinde anlık olarak borsa İstanbul verileri takipçilere yansıtılmış ve bu sayede takipçilerimiz gerek analizler gerekse haberler ile anında zarardan uzaklaşıp karlı yatırımlara yönelmiştir. Piyasa değerlerinde oluşan anlık dalgalanmalar ise al sat fırsatını yaratmıştır.

bist hisse sened değerleri nasıl oldu

bist hisse sened değerleri nasıl oldu

Bist 100 içinde canlı olarak verilen değerler hafta boyunca toplandığında ise genel olarak yüzde 4.47 kayıp söz konusu olmuştur. Yapılan anlık dalgalanmalar ile heyecanlı bir haftanın geride kalması sonrasında ise altın güvenli para koruma noktası olması yanında karlı olarakta yatırımcısına kazanç sağlatmıştır. Yüzde 2.66 değer kazanan altın bist100 verilerinde yeşil renkle gösterilen yatırım aracı olmuştur. Altının yanında gene bist100 canlı ile takiplerine devam edilen diğer yatırım aracı ise avro olmuştur. Her ne kadar altın kadar değeri yükselmese de bist verilerinde euro 2.10 yeşil değerleri ile takipçilerinin kazanmasını sağlamıştır. Bist verilerinin etkilendiği ise Dünya siyasetinde görülen güç savaşlarının yaratmış olduğu gerilim ortamıdır. Bu durumda ise güvenli para limanları daha fazla tercih edilmeye başlanacaktır. Borsa haberleri içinde yer alan dolar fiyatı, euro haberi ve altın fiyatları bu siyasi gerilimden etkilenmeye devam edecektir. Gecen hafta içinde piyasa euro 5.05 tl, dolar 4.09 değerleri ile neredeyse rekor üzerine rekor kırdır. Takibinde ise direk bağlı oldukları şirketlerin ve yatırım hisse senetleri üzerinde etki yapmaya devam ettiler.

Bist değerlerinin verileri gecen hafta için analiz edildiğinde en fazla kazanç sağlatan hisseler değerli madenler üzerinde yapılan yatırımlar olmuştur. Değerli madenler hakkında bist100 canlı değerleri 3.69 değer kazancı ile göze çarpmaktadır. Bist100  piyasa değerleri önümüzde ki hafta daha hareketli olması kaçınılmaz gözükmektedir. Borsa haberleri siyaset ve küresel gelişmeler çevresinde etkilerin nasıl olacağını takip etmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.