Bist100 Anlık Verileri Döviz Yorumcuları

2 Mayıs 2018, 15:55 1.117 görüntülenme

Uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşundan gelen açıklamalar sonrasında bist100 canlı değerleri borsa analiz uzmanları ve dolar analiz uzmanları tarafından yorumlanmaya başlamıştır. Alım satıl piyasa değerlinin hareketleri sinyaller ile kendini belli etmeye başlamıştır. Bu sinyallere direk tepki veren borsa İstanbul değerleri kısa aralıkla ile iniş çıkış yaparken bist100 anlık verileri 103.700 ile yüzde 0.56 düşüş göstermiştir. Yapılan açıklamalar her ne kadar doların ateşinin düştüğü yönde olsa da dolar yönünü yukarıya cevirmiş bir yol alma eğilimindedir. Dolar/ TL kurlarının yönlerin de ve çapraz kur değerlerinde dolar ve euro değer kazanmaya başlamıştır.

BB den BB- ye düşen kredi derecelendirme kurulu açıklaması sonrasında dolar fiyatı birden değişerek 4. 09 civarlarında olan seyrini 4.1581 olarak gün içinde saat 15:20 de değere ulaşmıştır. Dolar uzman yorumları ile yeni bir düşünce olan dolar 4.5 tl’ye çıkar mı şeklinde olan düşünceler yer almaktadır. Dolar faiz azaltımı şeklinde ilerlenecek olan bu süreçte dolar kuruna bağlı olarak döviz kurunda Euro kuru değişimlerini göstermektedir. Euro işlem hacmini daraltan bu anlık değişmeler borsa değerlerinin canlı izlenmesi ile direk ortaya çıkartılmaktadır. Dolar fiyatı uzmanları ve dolar yorumları ve genel döviz yorum kısmında ekonomik olarak manidar bir dönemde kredi derecelendirme kuruluşu tarafından yapılan açıklama manidar bulunmuştur. Bu manidar işlemler sonrasında da euro 4,9925 değerine ulaşarak yüzde 1.43 değer kazanmıştır. Euro/USD çapraz kur dengesinde de 1,2002 şeklinde yüzde 0.08 değer kazanmış olduğu gözlenmiştir. bist100 anlık verileri de gene direk verilmeye devam etmektedir.

Döviz yorumcuları tarafından BB olan Değerin BB- şeklinde güncellenmesi ile birden bist100 içinde yer alan hisse değerleri ve borsa değerleri zarar hanesine dönüşmüştür. Bu durumda sistemin oturması için verilen olumlu ve olumsuz sinyaller kontrol edilerek döviz yorumları kısa vadede kar sağlatması gündemdedir. Fakat seçim sürecinin netlik kazanması sonrasında Türk Lirası dolar karşısında değer kazanması gündeme gelecektir. Bu durumda dolar veya döviz fiyatları üzerinde gereken politik ve ekonomik önlemlerin alınması beklenmektedir. Bist100 anlık verileri ve Döviz yorum, dolar kuru değerleri ile bist100 hisse önerlerinin üzerinde oluşan BB- etkisi ile ilgili fikirlerimiz sadece öneridir. YTD değildir.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.