Bitcoin (btc)

4 Mayıs 2018, 02:48 1.225 görüntülenme

Kripto para sektörünün boğası, hayallerin parası, güçlü alt yapıya sahip olan değerli bir yatırım atacı, ödeme yöntemi, kripto işlem ve maden kazımı, kripto para sektörünün yüzde 40’a yakınını elinde bulunduran unsur olarak tanımlamak yetersiz kalacaktır. Birçok ekonomist ve borsa yorumcusu, iktisatçı hatta ekonomi ve maliye bakanı tarafından hakkında yorum yapılan merkezi belli olmayan maddi değer. Kripto para yazılımsal güvenlik alt yapısına sahip olan sıvı olarak adlandırılır. Başlangıcında ve tanınmasında ise uzun yıllar gecen bitcoin btc al ve unut sayesinde binlerce kişinin hayallerini yakalamasına yardımcı olmuştur. Kripto para dünyasının ‘’Büyük Boğası’’ denilen bitcoin dalgalanması ile peşinden gelen alt coin ve tokenlerin rüzgarda savrulmasına neden olmaktadır. Birçok uzman bitcoin için omurgasız oluşum olarak tanımlansa da milyonlarca kişi özellikle Uzak Doğu ülkelerinde Kripto para madenciliği ile Bitcoin btc kazımı yapmaktadır. 2017 yılı bitcoin için altın yılı olmuştur.

2017 son aylarına gelindiğinde ise garip bir şekilde balon patladı boğa geriye dönüyor şeklinde yapılan açıklamalar ile bitcoin yatırımcısını üzmeye başlamıştır. 20 bin dolar civarını direnç olarak kabul eden uzmanlar birden 6 bin dolardan daha aşağıya düşer mi diye tartışamaya başlamıştır. Hatta bitcoin fiyatı tekrar 20 bin dolar civarına çıkmasından daha kolay 250 dolar civarına düşeceği şeklinde fikirler güçlendikçe bitcoin btc yatırımcısının umudu kırılmaya başlamıştır.

bitcoin tahminleri 2018

bitcoin tahminleri 2018

bitcoin tahminleri 2018

 Yapılan 2017 karamsar yorumları ile 2018 yılına giriş yapan bitcoin btc maden Kazımları ile dolaşımda sayısının azalması ve üstün teknik cihazlar ile çıkarılması gündeme geldiğinden dolayı nakit girdileri ile alınıp yatırım yapılan değişim ve ödeme aracı olarak kullanılmıştır. Bu durumda da değerli ev, konut villa ödemelerinde bitcoin kabul edilir şeklinde ilan detaylarında ödeme kolaylığı olarak bitcoin kullanılmaya başlandı. Bitcoin tahminleri 2018 soğuk kış mevsiminde yatırımcıların umutlarını kıran rakamlarla umutların beklemesine neden olmaya başlamıştır. Yapılan küresel toplantılar da da kripto paralar üzerinde yasal baskılar oluşmaya başlayınca bitcoin btc fiyatı 6 bin dolar iniş yani dip seviyesi direncine doğru hızla gerilemiştir. Farklı ülkeler tarafından yapılan olumsuz açıklamalar gölgesinde omurgasız ve dayanıksız olarak görülen bitcoin fiyatı düşüş eğilimi çizgisini direnç dayanıklılığı ile korumayı başarmıştır.

 

bitcoin tahmin 2018

   Tahmin aşamasında yapılan olumsuz açıklamalarda ise asıl hedef kontrol edilmesinde meydana gelen zorluklar olarak gösterilmiştir. Terör örgütleri veya uyuşturucu işleri ile ilgilenen kişilerin kullanacak olması şeklinde olumsuz bitcoin öngörüleri bitcoin btc hakkında düşüşün nedeni olmayı başarmıştır. Fakat bitcoin tahmin 2018 olarak ülkemiz tarafından da kripto paraların güvenilmez olduğu hakkında beyanlar yapılmış bu alanda hızlı düşüşlerin meydana gelecek olmasından dolayı mağduriyetlerin yaşanmasının önüne geçilmesi gerekliliği belirtilmiştir.

en iyi bitcoin tahminleri

 Olumsuz bitcoin tahminleri yanında en iyi bitcoin tahminleri olarak ta ikinci çeyreğin başladığı 2018 Nisan dönemi bitcoin için toparlanma sinyallerinin alınmaya başladığı ay olmaya başlamıştır. 6-7 bin dolar civarında gezen bitcoin yani btc fiyatı hızla tırmanma eğilimine geçerek 9 bin doları Mayıs 2019 başında görmeye başlamıştır. Burada 2020 yılında bitcoin altın yılı olacağı hatta 200 bin doların yakalanabilecek olduğuna dair açıklamalar yapılması ile bitcoin kıpırdanma ve silkelenme ile kendini toparlayarak boğa koşusuna çıkmaya hazır olduğunu göstermektedir.

 

bitcoin gelecek tahmini

  Bitcoin gelecek tahmini 2020 yılı ile sınırlı kalmayıp kullanım alanlarının yaygınlaşacak olduğu dolar veya Euro ödeme işlemlerinin yerine geçeceği şeklinde beyanlar yer almıştır. Bunun yanında alt coinlerde gene bitcoin ile birlikte yükselmesi gündeme gelmektedir. Bir diğer karamsar dünya ise bitcoin fiyatının düşeceğini hatta bitcoin balonunun patlamaya başladığı yıldızının söndüğü şeklinde karamsar açıklamalar yapmaya başlamıştır. Ali baba v.b bazı firmaların bitcoin ile ödeme almanın riskli olduğu gibi açıklamalar yapması kısa zamanlı bitcoin fiyatı ve bitcoin gelecek tahmini üzerinde baskı oluşturmuştur.

 

bitcoin 2018 ne olur

 

bitcoin btc

                                                                     bitcoin btc

Yapılan şirket açıklamaları yanında bankaların güvenli alt yapı ve güvenli veri saklama sistemi olarak bitcoin yazılımları yani kripto yazılımların kullanılacak olduğu yönünde ki tavsiyeleri ile bitcoin 2018 ne olur kısmında gizli takip edilen yazılımlar olmaktadır. Bu durumun paralelinde ülkeler bazında veri korunması için yerel madencilik ve alt yapı sağlayıcıları oluşturulmaktadır. Bitcoin beraberinde sürüklediği en yakın takipçisi ise etheryum olmaktadır. Bitcoin fiyatı gibi etheryum fiyatı üzerinde de gene açıklamalar yapılmaktadır.

 

bitcoin 2018 tahmini

 

Bitcoin tahmin aşamasında günlük veya haftalık bazlı olarak ele alınması zararlı olmaktadır. Fakat ilk çeyreğin torplanması için ikinci çeyrek dönemi görülebilir. Bunun yanında bitcoin 2018 tahmini ikinci yarıda tekrar toparlanarak 14-15 bin dolar seviyelerine çıkması ve gelecek için kendi sıvı enerjini biriktirmesi meydana gelmektedir. Kripto para madenciliği yani bitcoin btc kazımı ile ortay çıkartılacak olan maden kripto parası btc azalması ve yeni bitcoin sürümünün olmayacak olması ise nakit alınıp satılması ile el değiştirmesine neden olmaktadır. Burada devreye giren ise bankaların kredileri çekilmesi yada kredi kartı ile bitcoin alınması olmaktadır. Kripto para borsalarının bazıları kredi kartı ile bitcoin almaya olanak sağlamaktadır. Girdi sayısının artıyor olması da gene bitcoin fiyatının 2018 tahminlerinde yükselmesi anlamına gelmektedir.

 

bitcoin 2020 tahmini

 

 Bitcoin kısa vadeli yatırım olarak 2018 yılında toparlanma,2019 yılında hazırlanma ve bitcoin 2020 tahmini ise koşma yılı olarak düşünen yatırımcıların sayısı bir hayli fazladır. Bitcoin 2020 tahminleri içinde en dikkat çekeni ise 520 bin dolara ulaşacak şeklinde yapılan yorum olmuş ve bu inanç ile kripto para borsalarında yatırımcıları 2020 yılını beklemeye başlamıştır.

 

 bitcoin yorum

 

Kripto yani saklı paranın seyri üzerinde ülkeler bazında önlem alınmaya çalışılmasına karşılık kitleler bazında kullanım ve el değiştirmesi sağlanmaktadır. Bu sayede 9 bin dolar seviyesinde seyreden bitcoin kısa bir zaman diliminde kıpırdanmanın hareketlenmesini yaşatması beklenmektedir. 2018 Mayıs bitcoin tahminleri ise 10 bin doların üzerine çıkacak olması yönünde olmaktadır. Test etmiş olduğu direnci kırması ise fazla zaman alacağa benzememektedir. Burada güvenli olarak kabul edilmesin de bitcoin cüzdan güvenliğinin artması da önemli faktör olmaktadır. Bazı borsaların cüzdan kısımlarına yapılan saldırıların atlatılması ve bu alanda güvenliklerin artması ile kişiler nakit olarak kripto para bitcoin cüzdanları ile farklı ülkelere nakit gönderebilmektedir. Bitcoin yorum kısmında dikkat çeken 50 bin dolar 2020 hedefi ise merakla beklenilen bir hedef olur iken aynı bitcoin öngörüsü tersi olarak 250 dolar seviyelerine düşecek şeklinde yapılan zıt tezler ile kripto dünyasında bitcoin büyük koşuya hazırlanmaktadır. Bitcoin btc yorumları günlük kripto para borsaları ile geniş analizler yapılarak borsa haberleri sitesinden yayınlanmak devam edecektir. Her ne kadar güvenli olmadığı yönünde açıklamalar yapılsa da dünya genelinde Bir çok borsa uzmanı kripto para denildiğinde ilk akla gelen bitcoin üzerinden yatırım yapmaya devam etmektedir. Burada gene gizil takipçi olarak bankalar bu alan üzerinde çalışmalarını yapmaya devam etmektedir. Kripto paraların kullanılması ile havale ve EFT şeklinde bir yatırım kalır mı? Havale veya banka EFT işlemleri ne duruma gelir? Bankaların gelirleri düşer mi? Kredi kartı ile bitcoin alınan borsalar hangi ödeme yolarını seçecekler gibi farklı engellemelerin nedenleri ortaya çıkmaktadır. Haberimiz borsa yatırımlarınızda kaynak değil sadece haber olması için ele alınmış yatırım danışmanlığı değildir ve yatırımlarınızdan oluşacak kar veya zararda sorumlu değildir.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Bankalar Arası Blok Zincir Başladı | borsahaberleri.org on 14 Mayıs 2018