Borsa İstanbul Teknik Analiz

12 Nisan 2018, 14:46 1.517 görüntülenme

Borsa İstanbul teknik analiz verileri ile son günlerde birçok kişi kazanç elde edebilmektedir. Buna en büyük etmen ise doların Türk Lirası karşısında aşırı derecede yükselmesidir. Bu durumda dolara bağlı olarak borsa İstanbul canlı izlendiğinde denilen dalgalanmanın boyutları ortaya çıkmaktadır. İstanbul borsası ülkemizde mevcut borsaların en büyüğü olduğundan dolayı ilk tepkilerin ortaya çıktığı yerdir.

Borsa İstanbul verileri izlenmesinde uzman ekonomistlerin yapacak olduğu açıklamalar ile yeni yollar bulunacaktır. Burada önemli olan teknik analizlerin detaylı olmasıdır. Bu günkü dolar yükselişinde öncelikli olarak direk bağlantılı olduğu diğer paraları etkilemektedir. Arz talep dengesinde dolara duyulan ihtiyacın artması ile bu sürede elinde dolar bulunduranlar kar etmektedir. Bunun yanında yurt dışına ihracat yapan firmaların ise mevcut dalgalanmadan kar sağlaması gerekmektedir. Yurt dışından mal alımı yapan firmaların ise bu dönemi zararlı olarak kapatması kaçınılmaz olmaktadır. Yurt dışına yapılacak olan ödemenin dolar cinsinden olması, Türk Lirası bazında karşılığı artmaktadır. Buda başta insan gücü ve daha malın imal edilmesi anlamına gelmektedir. Borsa İstanbul verileri içinde görülen bu değişkenleri sadece dolar ile ele almak hatalı olacaktır. Borsa İstanbul canlı değerleri içinde görülen değişimler kısa zamanda direk diğer hisselerin de değişmesine neden olmaktadır. Dolar yükselişi için bir diğer veri ise yaz sezonunun gelmesidir. Bu durumda doların yükselmesi ülke olarak kar sağlatmaktadır.  İstanbul borsa içinde görülen değerlerin değişiminde ülkeye gelecek olan dolarların katkısı fazla olacaktır. Bacasız sanayi için şuana kadar yapılan açıklamalarda özellikle Rus turist sayısının katlanarak artacağı ön görülmektedir. Bunun yanında Avrupa ülkelerinden gelen taleplerde yazın 2014 sezonundan daha iyi olacağı düşünülmektedir.

Borsa haberleri olarak bu detay kesinlikle gözden kaçırılmamalıdır. Turizm sektöründe yer alan veya bağlantılı olan İstanbul borsası hisseleri bu aşamada izlenmeye alınmalıdır. Borsa İstanbul canlı görsellerinin saatlik olarak bakılması değerlerin ne kadar hızlı artıp eksildiğini gösterir. Borsa İstanbul analiz verilerinin elde edilmesi ve yorumlanması kısmında uzman ekonomistlerimiz görüşleri izle sizlere yön verecektir. Bu durumda net ifade ve sade anlatım ile uzun vadeli yükselişler eve kalıcı değer kayıpları yakından izlenecektir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.