Borsa Kazandırdı Dolar Altın Fiyatı Düştü

21 Nisan 2018, 09:32 1.354 görüntülenme

Borsa İstanbul haftalık değerlendirmesine bakıldığında kırılganlıkların devam ettiği fark edilmektedir. Borsa kazandırdı dolar ve altın fiyatı düştü yatırımcıların hisse değerleri nasıl oldu? Gecen hafta dolar fiyatı? Geçtiğimiz hafta altın fiyatı ne kadar? Borsa hisse senedi değerleri? Borsa hisse önerileri ve hisse yorumları yanında döviz yorumları da gene borsa takipçilerin, ekonomistlerin yakından takip ettiği konu olmuştur.

Geçtiğimiz hafta çalkantılar ile başladı. Borsa haftaya Suriye hava saldırısı, ABD açıklaması ve Rusya açıklamaları, Kuzey Kore ABD barışı şeklinde devam eden dış piyasa açıklamaları yanında iç gelişmelerde ise ortalık tamamen toz duman olacak olan erken seçim açıklaması ile borsa İstanbul hisse senedi değerleri birden değişmeye başladı. Yapılan açıklamalar doğrultusunda da borsa İstanbul hisse önerileri yapılması hatta analiz edilen hisse verilerini sunmak bile neredeyse iğne deliğinden çuvaldız geçirmek kadar zor olmuştur. Yatırımcıların güvenli limanı olan altın fiyatı ise bu hafta yapılan açıklamaların etkisinde kalmış dolar fiyatına paralel bir seyir ile hareket etmiştir. Borsa İstanbul içinde yer alan döviz yorum veya hisse yorumları için ise iç piyasa etkisi devam etmiştir. Rusya tarafından enerji arz talep dengesine yılsonuna kadar sadık kalınmayacağının açıklanması ile petrol fiyatlarında görülen dalgalanma ABD cephesinden gelen her yer hatta gemiler bile petrol varilleri ile dolu açıklaması sonrasında direk düşüş eğilimine girmiştir. Çalkantılı bir hava içinde devam eden gecen hafta değerlerinde genel olarak olumlu bir seçim süreci hissedilmiştir.

Borsa İstanbul (BİST) verilerinin haftalık bazda değerlendirilmesi sonucunda hisse sened önerileri açısından hisse senet değerleri yüzde 1.21 değer kazanarak yatırımcısına kar sağlattı. Bist100 haftalık endeks içinde ise en yüksek değeri 112.406,50 en düşük ise 107.439,10 değerleri arasında hareket etmiştir. Bir önceki hafta değerleri ile kıyaslandığında ise yüzde 1.21 değer artışı ile tamamlamıştır. Kapalıçarşı altın fiyatı bakıldığında ise 24 ayar külçe altının fiyatı 174 tl değerinden yüzde 1.58 zarar ile alıcı bulmuştur. Cumhuriyet altını fiyatı her ne kadar düğün sezonu yaklaşmasına rağmen talep patlamasına neden olur iken 1.60 değer kaybı ile yatırımcısını üzmüştür. Dolar fiyatı ve döviz fiyatları değişkenler ile hareketlenmeye devam edecektir. Bu döviz yorum farklılıklarını ortaya çıkartmaya devam edecektir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/