Borsa Yorum Uzmanı Değerlendirdi

14 Nisan 2018, 23:50 1.410 görüntülenme

Abd ve müttefikleri tarafından gerçekleştirilen Suriye hava saldırısı sonrasında borsa değerleri nasıl olacak? Borsa yorum uzmanı borsa haberleri olarak şok açıklamalarda bulundu. Borsa takip ile nasıl bir değişkenlik gösterecek? Bombalar Suriye’ye sonra borsalara mı düşecek? Borsa takip programı ile nasıl sinyaller alındı?  Amerika Birleşik Devletlerinin önderliğinde Suriye’nin belli başlı noktalarına hava saldırısı düzenlenmiştir. Beşer Esad tarafından sivil halk üzerinde kimyasal silah kullanılması ile doruk noktasına çıkan gerilim, Rusya tarafından oluşturulan hava kalkanı ile korunan Suriye’nin füze 103 füze ile vurulması ile devam etti. Yapılan açıklamalarda ise Suriye Hava Kalkanı tarafından 103 füzenin 71 birinin ise havada imha edildiği açıklanmıştır. Türkiye’nin arabulucu konumda olduğu olaylar dizini 12.02.2018 sabah saatlerinde hava saldırısı ile devam etti. ABD-İngiltere ve Fransa hava kuvvetleri, hava saldırısında yer almıştır.

suriye hava saldırısı

 Suriye hava saldırısı

Yapılan hava saldırısı borsa alanında nasıl bir durum yaratacağı merak uyandırmaktadır. Önümüzdeki hafta içinde borsa takip ile sinyaller alınması nasıl yorumlanacak. Bu alanda ilk yorumlar gelmeye başlamıştır. Marketwatch de yer alan habere göre yapılabilecek olanın ise konumu korumaktan ibaret olması açıklanmıştır. Bura da piyasaların biraz olaya hazırlıklı olduğu yapılan açıklamalar ile anlaşılmaktadır. Dergide devam eden makaleye göre eğer hava saldırısını borsa haberleri sitesinde veya televizyonlarda duymaya başladıysanız artık çok geç.      Borsa takip programı tarafından daha önceden alınan sinyaller ile satışların yapıldığı belirtilmektedir. Borsa yorum uzmanı ve analistleri tarafından bu tarz saldırılar sonrasında 6 ayda piyasaların tekrar toparlanması ve eski seviyeden daha yukarıya çıktığı açıklanmıştır.

Borsa yorum program

   Borsa yorum programı

Krizler sonrasında borsanın toparlanmasının hızlı olduğunu belirten uzman 2001 ABD saldırısı sonrasında borsa takip edilmesi verilerinin 6 ay içinde eskisinden daha hızlı ve daha yüksek seviyeye ulaştığı yatırımcılara rehberlik yapmaktadır. Borsa takip programı ile alınan sinyalleri doğru yorumlayan kişiler veya firmalar kriz öncesinde yatırımlarına yön vermektedir. Kriz öncesi satışı yapılan hisseler kriz esnasında dip seviye verileri aldıkları esnada tekrar alıp yapmaktadır. Borsa yorum verileri bu anlamda takip edilerek hisse değerlerinin üzerinde oluşan değişiklikler ABD-İNGİLTERE-FRANSA tarafından gerçekleştirilen hava operasyonu sonrasında da yakından izlenmelidir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.