Borsa Yorumları Günlük Değişkenleri

16 Mayıs 2018, 00:23 900 görüntülenme

Borsa içinde bulunduğumuz haftaya hareketli veriler ile başladı. Piyasaların analiz edilmesi hatta okunması bile imkansız hale gelmektedir. İsrail gerginliği, Suriye iç savaşı, İran nükleer krizi gibi küresel sorunların içinde denge olarak duran Türkiye yaşanılan bu sorunlar sonrasında ise direk olarak borsa üzerinde yaptırımlar ile baskı altına alınmaya çalışılmaktadır. Borsa yorumları günlük değişkenleri ile direk borsa haberleri sitemizden verilmektedir.

Burada sadece borsa ile gerekli olan değişkenler gündeme alınarak sade bir borsa değerleri verilmektedir. Borsa yorumları günlük değişimleri ile bu hafta borsa nasıl olur şeklinde uzmanlardan fikir alınmaya çalışılmaktadır. Geçtiğimiz hafta verileri bakıldığında borsa içinde değer kayıpları göze batmaktadır. Doların aşırı derecede değer kazanması sonrasında dolar genel olarak yatırım yapılan olmaya devam etmektedir. Altın gibi değerli madenler ise gene yatırımcılarını karlı hafta geçirmesine neden olmuştur. Önümüzde ki hafta borsa nasıl olur kısmından daha ziyade dolar daha yükselir mi diye borsa yorumları günlük olarak yapılmaktadır. Doların değer kazanması sonrasında borsa değerleri düşmekte ve yatırımcılarına zarar olarak geri gelmektedir. Bist hisse senetleri değerleri olarak satışı yapılan firmaların yatırım kapasitesi doların yükselmesi ile azalmaktadır. Buda şirketlere ait olan hisse değerlerini düşürmeye yetmektedir. Bu nedenden dolayı borsa yorumlarına geçilmeden önce doların ve euro kurunun tş karşısında kazandığı önemleri yakından izlemek gerekmektedir. 4.40 tl olur mu diye sorulmuş olduğumuz dolar fiyatının 5 tl olması artık bizleri şaşırtmayacak olan gelişmedir. Her ne kadar seçim veya benzeri durumların olması sorun olsa da erken seçimlerin sonuçları görülünceye kadar doların yükselişi gündem de yer alacaktır.

Borsa yorumları günlük değişkenleri kısa zamanda sonuçların ortaya çıkması ile doların fiyatı üzerinde yapılan speküle çalışmaları ile yükselme eğiliminde yer almaktadır. Bu durumda dolar fiyatlarının seçimlere kadar yükselmesi ön görülebilir ve borsa değişkenleri hisse bazlı olarak değişkenlik göstermesi beklenmektedir. Yazımız ytd değildir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/