Bugün 100 Dolar Ne Kadar Eder

17 Mayıs 2018, 09:33 1.365 görüntülenme

Doların hızla el değiştirildiği bir günden sonra genel olarak vatandaşlar al sat ile kar elde etmeye çalışmışlardır. Bu nedenle bugün 100 dolar ne kadar eder gibi sorgulamalar arama motorları ve borsa haberleri ile elde edilmeye çalışılmıştır. Haftaya 4.26 tl seviyelerinde başlayan dolar, 16 Mayıs da tarihi zirveyi görmüş 4.50 tl bandını geçmiştir. 17 Mayıs dolar kuru açılışı ise 4.40 tl seviyelerinden başlamıştır.

100 dolar ne kadar eder kısmında ise doların seyri yakından takip edilmekte ve kuyumcular ile döviz büroları tarafından fiyatlar anında yansıtılmaktadır. Bu durum karşısında dolar kuru parite değerlerine bağlı olarak 100 dolar şuan itibari ile 435 tl civarında satılıp 440 tl üzerinden alınmaktadır. Dolar çapraz kuru ve euro dengesi içinde fiyat dalgalanmaları ile seyrini yukarıya cevirmiş gelen açıklamalar dile 4.50 tl sınırını geçmeyi başarmıştır. Devam eden süreçte ise merkez bankası tarafından dolarda meydana gelen değişimlerin anormal olduğu yükselişin yakından takip edildiği açıklaması gelmesi ile dolar kuru değerini yitirmeye başlamıştır. Dolar fiyatı tarihi zirvesinde yapılan açıklamalar sonrasında tutunma şansı bulmadan düşüşe geçerek 100 doların 443 tl olması şeklinde bir meblaya inmiştir.

Serbest piyasa dolar kuru içinde gene bugün 100 dolar ne kadar eder ise 443 tl olarak anlık borsa verileri ile el değiştirmesi gündemde olmaktadır. TCM tarafından dolar kurunun yükselmesinin yakından takip edildiğinin açıklanması ise dolara müdahale yapılır mı? Sorusunu akıllara getirmektedir. Ki bu düzenlemede merkez bankası tarafından genelde faiz artırımı ile dolar tl kur dengesi sağlanması düşünülmektedir. Bu durumda siyasiler tarafından pek onaylanan durum olarak görülmemektedir. 50 veya 100 dolar birikim yapmış olanlar ise fırsat satışları ile yüksek değerleri yakalayarak para kazanmak için doların yükselmesini beklemektedirler.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/