Canlı Kurda Yer Alan İki Firmaya Uyarı Geldi

12 Nisan 2018, 16:27 1.103 görüntülenme

Borsada hissesi bulunan Mazhar Zorlu Holding ve Egeplast hakkında şok gelişme. Canlı borsa izle içinde görülen küresel dalgalanmalar yanında borsa İstanbul canlı borsa takip sinyallerini etkileyen bir diğer değişken Borsa açıklaması olmaktadır. Borsa haberleri şirket haberlerini de gene atlamadan sunmaktadır. Borsa İstanbul iki firma hakkında uyarı verilmesini bildirdi.

İstanbul borsasının KAP tarafından uyarılmasını istediği iki firmanın denetçilerin 3 yıldır denetimlerde denetçilerin açıklamama yapmasına bağlı olarak uyarılması gerektiğini belirtmiştir. Yapılan açıklamada Kotasyon yönergesinin ilgili maddesine göre bu iki firma hakkında ilk uyarı yapılması istenmiştir. Güç birliği Grup ve TMSF arasında yapılan anlaşmalara bağlı olarak 23. Maddeye bağlı olarak uyarılması talep edilmiştir. İlgili yasanın a bendinde uyarılması şeklinde beyan bulunmaktadır. Aynı yönergenin 32. Maddesine bağlı olarak yapılan ilk uyarı olması istenmiştir. Bu durumda şirket ve grubun canlı kur değerleri ne şekilde değişir. Mazhar zorlu holding ve Egeplast canlı borsa izle verileri üzerinde fazla etkisi olup olmadığı yakında ortaya çıkacaktır. Canlı borsa takip ile bu veriler anında yansıtılması ile değişkenler belli olacaktır.

Canlı kurda yer alan ve anında borsa haberleri içinde yer alan şirket haberi analiz edilmesi gereken durumdur. Borsa denetçileri tarafından yapılan her hangi bir incelemede şirketlerin sorumluları tarafından denet raporu hazırlanma esnasında beyan verilmesi gerekmektedir. Hatta bu veriler denet raporları sonrasında borsaya bildirilmesi gerekmektedir.  Canlı kurların anında hızlı bir şekilde izlenmesi bu aşamada etkili olmaktadır.

Canlı kur değerlerinin şirketlerden gelen açıklamalar yanında diğer kurum ve kuruluşlardan gelen açıklamalar ile izlenmesi kısa zamanda zarar ve kar dengesini olumlu yönde değiştirecektir.   İlk uyarısı yapılmış olan bu iki firma devam eden uyarılar ile ileride yaptırım yapılmasına kadar giden bir yola girmiş bulunmaktadır. Bunlara karşılık firmaların yapacak oldukları açıklamalarda gene takip edilip yorumlanması gerekmektedir. Kısa zamanlı incelemeler yanında uzun zamanlı izlemeler ile firmaların ekonomi haberleri bir birini de etkileye bilmektedir. Yapılan açıklamalar karşılık alınan önlemlerde gene firmaların kar ve zarar durumlarını ortaya koymaktadır. Bu durumların canlı borsa takip ile anında takibi gereklidir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.