Dash Coin Hakkında Merak Edilen Noktalar

25 Mayıs 2018, 05:21 1.164 görüntülenme

Kripto para ve yazılım sektöründe Dünya genelinde risk olarak düşünülen yazılımların en güçlü alt yapısına sahip olan sistem Dash coin yazılım sistemi olmaktadır. Diğer yazılımlardan ayrılan en büyük farkı ise anonim olarak verilerin ve paraların aktarılabilmesidir. Bunun yanında para transferlerinde göstermiş olduğu düşük komisyon ise Dash coin sisteminin kullanılmasını yaygınlaştırmaktadır.

Kripto paraların kullanımında düşünülen risk olarak yasa dışı para transferlerinin yapılmasında yaşanılacak gelişmelerdir. Burada Dash sistemi ile gönderilen veya alına paraların kişisel verilerden uzak olarak anonim işlem olarak yapılması kontrolünü imkansız hale getirmektedir.

2017 yılında Dash sistemi üzerinde görülen talep patlamasından dolayı; Bitcoin’e alternatif olarak görülen alt coin olması söz konusu olmuştur. Edinmiş olduğu itibar sonrasında Dash en değerli coinlerin sıralamasında ilk 10 coin arasında yer almaktadır. Darkcoin ve Xcoin şeklinde eski isimlerini terk ederek tek isim altında Dash olarak piyasalarda yer almaktadır. 2 milyon coin seviyesinde işlem görmektedir. En fazla kar getiren coin olarak bilinen Dash bir yıllık süre içinde 14 dolardan 1500 dolara çıkma başarısını göstermiştir.

Dash Coin Tarihi Değişimi

     Yaratıcısı: Evan Duffıeld

     Kuruluş Amacı: Bitcoin çekirdek yapısında görmüş olduğu hataların kapatılması amacı ile yazılım olarak kullanılmaya başladı.

Dash İsim Değişiklikleri: 18 Ocak 2014 yılında Bitcoin çekirdek yazılımını kullanarak Xcoin adı ile piyasada yer aldı. 28 Şubat 2015 yılında ise isim değişikliğine giderek Darkcoin adını alıp vermiştir. Fakat Mart 2015 tarihinden itibaren de ismini Dash olarak değiştirmiş günümüze kadar bu isimle Borsa içinde yer almaktadır.

Dash Güvenir Coin Midir: Dash coin kısa zamanda iki isim değiştirmesi ile her ne kadar güven konusunda şüpheleri oluştursa da güvenli coinler arasında yer almaktadır. X11 isimli özel bir algoritma ile desteklenen yapısı da duyulan güveni artırmaktadır.

Dash Coin Nereden ve Nasıl Üretilir

Madenciliği yapılan coinler arasında yer alan Dash, kazım işlemleri ile elde edilmektedir.  Güçlü işletim ve ekran kartlarına sahip olan sistemler ile madenciliğinin yapılması yanında günlük kullanım bilgisayarları ile de madenciliği yapılmaktadır. Bunun yanında aktif olarak borsalardan alınıp satılabilmektedir.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.