Denizbank Satıldı Hisseleri Düştü

22 Mayıs 2018, 12:41 834 görüntülenme

Denizbank’asının satılması ve yeni fiyat dengesinin borsa üzerine yansıtılması sürecinde yaşanan boşluktan dolayı Denizbank hisse senedi birden dip seviyeye inmiştir. Dip seviyeye inmiş olan Denizbank hisse değerleri açıklamanın sonrasında kendisini toparlama eğiliminde çizgi oluşturmuştur. Denizbank kaç dolara satıldı? Denizbank yeni sahibi kim ve bu zamandan sonra Denizbank borsa hisse değerleri nasıl olur? Denizbankasını kim aldı? Satış işlemi gerçekleşmesi esnasında oluşan boşluk yatırımcıların alması ile hisse değerlerinin tekrar toparlanmasına neden olmuştur. Bu fiyatlardan Denizbank hisse senedi alınır mı?

Emirates nbd tarafından, Sberbank firmasından 3.2 milyar dolara deniz bank satılmıştır. Sberbank ve Emirates NBD arasında yapılan satış sözleşmesi ile Denizbank’ın yüzde 99.85 payı satılmıştır. Emirates firması Dubai borsasına satışı resmi olarak bildirerek hisse senetleri üzerinden yatırım yapanları bilgilendirmiştir. Bunun yanında bist100 i.inde işlem gören Denizbankası hisse senetleri ise satış haberi sırasında fiyatların belli olmamasından dolayı hızlı düşüş göstermiştir. Birçok yatırımcı için avantaj oluşturan fiyatların alım talepleri ile tekrar fiyatının tırmanmaya başladığı gözlenmektedir. Sberbank, Emirates NBD şirketine satılan Denizbank’asını 2012 yılında 3.5 milyon dolar karşılığında satın almıştır. Piyasaları hareketlendiren deniz bank satıldı haberi ile borsa İstanbul Denizbank’ası güncel hisse senedi fiyatları üzerinden kısa düşüş sonrasında geriye toparlanması gözlenmektedir. Bu toparlanma eğilimi gün sonuna kadar eski seviyesine gelmesini sağlatacaktır.

Dubai’nin en büyük bankası olan Emirates NBD tarafından satın alınmış olan Denizbank’ası satışı borsalara duyurulması ile resmi olarak sonlanmış bulunmaktadır. Dubai denizbankasını satın alarak Emirates NBD işlem hacmini ve şirket değerlerini artırmış Dubai borsası içinde yer alan hisse senetlerinin değer kazanmasını sağlamıştır. Dubai’ye satılmış olan Denizbank satıldı sonrasında ise merakla beklenilen borsa İstanbul hisse senetleri gün sonuna kadar toparlanması öngörülmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/