Doğan Medya Grubu O Firmayı Da Satıyor

13 Nisan 2018, 22:55 1.135 görüntülenme

Kısa zaman öncesinde medya alanından çekileceğini beyan eden Doğan Medya Grup, markaları elinden bir bir çıkartıyor. Başta Hürriyet, Posta ve Fanatik gibi basılı yayınların yanınd; Cnn Türk, Dsmart Doğan Haber Ajansı ve Kanal D’yi elinden çıkartan firma şimdide DR markasını elinden çıkartmaya karar vermiş bulunmaktadır.  Kısa zamanda borsa içinde  yerine alacak olan haberin detayında ise devam eden açıklamalar yer almaktadır.

Bu aşamada satışını planlamış oldukları firma için ise Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye firması ile ön görüşmelerin yapıldığını ve bu aşamada protokol şeklinde anlaşmaya varıldığı belirtilmiştir. KAP’a yapılan açıklama ile 440 Milyon ile ön anlaşmanın yapılmış olduğu belirtilmektedir. 2017 Yılında Tvek Kitap Kırtasiye kurulmuş Turkuvaz Medya grubunun satışını yapmaktadır. 132 mağazası bulunmaktadır.  Firmanın kitaptan kırtasiyeye ve oyuncaktan teknolojiye varan bir hizmet ağı bulunmaktadır. Bu ağ yardımı ile ülkenin birçok noktasında yer almaktadır. Borsa içinde firmanın değerleri yakından takip edilmesi gereklidir ki bu durumda şirketin kar payı artması ön görülmektedir.

Doğan Holding Kap Açıklamasında Tamamı Ödüllenmiş olan 50 milyon sermayeli kuruluşun 13.04.2018 tarihi itibari ile 440 milyon tl karşılığında Turkuvaz firmasına satışı için ön protokol imzalandığını açıklamıştır. Bu durumda şirket öz sermayesinin 9m katına yakın bir değer ile satışının yapıldığı anlaşılmıştır. Borsa değerleri içinde bu verilerin incelenmesi ve değerlendirilmesi gerekmektedir. Doğan medya grubu tarafından satışı yapılmış olan DR firmasının yeni sahibi olarak ön sözleşmesi yapılmış olan Turkuvaz medya grup olduğu beyan edilmiştir. Bağlayıcı olarak yapılan ön protokol ile firmanın borsa değerlerinde gözlenecek değişiklikler uzmanlarımız tarafından yakından takip edilmektedir. Olumlu yönde oluşacak gelişmeler anında borsa haberleri ile sizlere duyurulacaktır. Birçok firmanın yapmış olduğu birleşme veya doğan medya tarafından satışı yapılmadan duyurulan DR firması şeklinde olaylar hızlı borsa kanalımız tarafından direk takipçilerine duyurulmaktadır. Gelinmiş olan habercilik reel paranın nabzını tutan borsa içinde kısa zamanda tepkisini vermektedir. Bu durumda hızlı olanın önde gittiği ekonomi kazançları ortaya çıkmaktadır. Hisse senedleri yakından izlenerek firmanın yapacak olduğu yenilikler yakından izlenmelidir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.