Dolar 6 TL Olur Diyen Uzman Yorumu 23 Mayıs

23 Mayıs 2018, 17:05 979 görüntülenme

Doların 23 Mayıs tarihli rekorlara doymayan gidişi sonrasında dolar ne kadar olur sorusu her saat değişen cevaplar ile yerini almaktadır. 23 Mayıs dolar fiyatı borsa kap sistemi içinde geceden sabaha kadar sert yükselmeler sonrasında yeni günün Borsa İstanbul verilerini sunmaya başlamıştır. Dolar fiyatı üzerinden yapılan Dolar uzman yorumları sonrasında uzak hedef olarak görülen dolar fiyatı 5 tl olması sınırına dayanılmıştır.

Commerzbank uzman analistçinin yapmış olduğu yorum ise dolar Türk Lirası kurunda meydana gelecek olan gelişmelerin ne denli fazla olacağınız göstermektedir. Dolar fiyatı uzman yorumcu Tatha Ghose dolar fiyatı uzmanı olarak fikirleri arasında Merkez Bankası Müdahalesi yapılması ve faiz artırımı ile doların ateşinin sönmesi yönünde olmuştur. Burada Merkez Bankasının 7 Haziran olağan toplantısına kadar beklenilmesi ise doların fiyatının bu tarihe kadar 6 tl olabilmesi şeklinde devam ettirmiştir. Uzman dolar yorumcusu Tatha Ghose’ye göre TCMB tarafından dolara müdahale yapılmadığında, dolar fiyatının 7 Hazirana kadar 6 tl olma sınırına geleceği gündemde şok etkisi yaratmıştır.

Merkez bankası tarafından her hangi bir açıklamanın yapılmadığı 23 Mayıs tarihinde doların fiyatı 4.92 tl üst sınırını zorlamaya başlayan dakikaları takipçilerine sunmuştur. Dolar kuru Türk Lirası karşısında son bir yıllık sürede yüzde yirmi beş değer kazanmıştır. Diğer taraftan dolara eşlik eden Euro fiyatı da 23 Mayıs euro fiyatı olarak tarihi zirveye ulaşmıştır.16:55 saati itibari ile dolar fiyatı 4.84 ve euro fiyatı güncel olarak 5.67 tl olarak göstergelerde yerini almıştır. İstanbul menkul kıymetler borsasının sabah yapmış olduğu işlemlerde tl kullanımı müdahalesi ise tek başına kayıp yaşamasının önüne geçememiştir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.