Dolar Bozdurma Mihraklar İş Başında

27 Mayıs 2018, 12:57 1.405 görüntülenme

Doların yükselmesinde gözlenilen ekonomik tabansızlık sonrasında akıllara gelen ve iktidar tarafından yüksek perdeden yankılanan spekülatif döviz yorumları devam ederken sürecin önüne geçmek için hükümet adımları atmanın yanında olmaktadır. Bura özellikle Cumhurbaşkanı tarafından dün Erzurum mitinginde dile getirilen’’ Yastık altı dolarlarını bozdurun hep birlikte bu oyunu bozalım’’ çağrısı sonrasında piyasalar pazartesiyi dolar bozdurma hareketini beklemeye başlamıştır.

Dolar kuru üzerinde görülen ani yükseliş ve düşüşler ile Türk ekonomisi üzerinde ambargo uygulanmaya çalışılması dış mihraklar ile hareket edildiğini ortaya çıkartmıştır. Dolar fiyatı üzerinde yatırım yapanların zora sokulmasına neden olan seviyelere yükseltilerek dolaylı olarak Türkiye nin güçlü olmasının önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen dolar kuru geçtiğimiz hafta düşüş eğiliminde yer alarak borsa haberleri arasında dikkat çekmektedir. Gelinmiş olan dolar kuru dengesini sağlamak ve doların karşısında Türk Lirasının değer kazanması için yastık altı dolar birikimlerinin bozdurulması Cumhurbaşkanı tarafından talep edilmiştir. Gerçekleşen talebin olumlu bir şekilde dolar bozdurma şeklinde bir durum yaşanmaması için arada tweet savaşları ile sistem durdurulmaya çalışılmaktadır.

Mıchael Ruben tarafından hesabından yapılmış olan açıklama da; dolar bozdurma ve euro yatırımlarını bozduranlar çocuklarının geleceklerini karanlığa sürüklemektedir. Bu nedenle dolar ve euro yatırımlarının bozdurulmamasını ve diğer taraftan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ülkeyi fakirleştirdiğini yazmıştır. Yazılı Twit sonrasında ise İyi Parti’li Aytun Çıray’da Ruben için bu şekilde paylaşımlar yaparak AKP hükümetini desteklemiştir. Diye belirterek dolar ve döviz fiyatları konusunda paylaşımlar devam etmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.