Dolar Fiyatı Nereye Gidiyor

24 Nisan 2018, 12:45 1.611 görüntülenme

Erken seçimin açıklanması ile oluşan olumlu havanın tesiri ile 4.10 hatta 4.20 seviyelerine kadar cıkmış olan dolar fiyatı 24 Nisan haftasına ise gene yükselme eğilimi ile başlamış bulunmaktadır. 4.10 tl civarında dolar fiyatı oluşması sonrasında doların fiyatı yönünü yukarıya doğru çevirdiği görülmektedir. Dolar parite ve euro fiyatı da gene doların peşinden kıpırdanma eğiliminde yer almaktadır. Döviz yorum konusunda iç siyaset ve dış siyaset etkisi ile doların ve dövizin Türk lirası üzerinde ki kırılganlığı devam etmektedir.

Her ne kadar erken seçim odaklı bir dolar ve borsa değerleri gözlense de dolar ve döviz cinsleri üzerinde alım ve satımlar yeni haftaya hareketli bir şekilde giriş yapmıştır. Bist içinde aynı kırılganlık gösteren şirketlerin hisseleri dolar karşısında değer kayıp etmiştir. Dolar fiyatı özellikle erken seçim açıklamalarında görülen açıklamalar ve gerilimlerden direk etkilenmektedir. Dünya genelinde gözlenen dolar ve yerel paralar arasında ki kırılganlık gelişmekte olan ülkemizde önlem alınması gereken bir konudur. Bu durum karşısında ise dolar ve döviz yorum uzmanlarının devam ede3n analizlerinde kazanç veya zararın net olarak açıklanması gerekmektedir.

Dolar fiyatı 4.05-4.10 tl arasında el değiştirirken Euro ise 5.05 değerlerinde işlem görmektedir. Brent petrolün varil fiyatı ise 74.88 dolardan altın ons fiyatı ise 1236.55 dolar civarında el değiştirmektedir. Günün ilk yarısında ortaya çıkan yeni hafta dolar ve döviz kurunun ikinci perdesi saat itibari ile başlayacaktır. Dolar ve döviz üzerinde gözlenen kırılganlığın devam etmesi benzer şekilde gerginlik oluşturan açıklamalar yapılması ise bu kırılganlığın hızlanmasına neden olacaktır. Dolar ve döviz yorumları konusunda uzman olan borsa haberleri adresimiz her türlü gelişme tarafsız olarak sunarak haberlerden yararlanmanıza yardımcı olmaktadır. Haberimiz ytd değildir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/