Dolar Fiyatı Yükselmeye Devam Eder Mi

21 Mayıs 2018, 12:26 1.181 görüntülenme

Dolar fiyatı 4.50 tl üzerine çıkarak doların yakından takip edilen döviz yatırımı olmaya devam etmektedir. Sabah saatlerinde 4.46 Tl dolaylarında seyreden dolar paritesi borsa işlemlerinin başlaması ile yükselme eğilimine girmiş bulunmaktadır. Grafikli olarak yayınlanan dolar fiyatı 21 Mayıs haftasına yönelik olarak direk tepkileri vermeye başlamış ve peşinden euro ve altın fiyatlarının da yükselmesi ile devam etmektedir.Dolar fiyatının yükselmesi için daha önceden verilen bilgilerden daha ziyade hafta sonu gelişmeleri ile doların yönü yukarı gitme şeklinde devam etmektedir.

Bir diğer düşüncede ise piyasaların üretim konusunda yaşamış oldukları sıkıntılardır. Piyasa verilerinin değişmesi üzerine birçok yatırım sektörü durma noktasına gelerek dolar fiyatı düşer mi şeklinde beklenti içine girmiş durumdadır. Diğer taraftan genel seçimlerin gün geçtikçe yaklaşması ile doların fiyatı yükselmesine devam etmektedir.Milletvekili listelerinin açıklanması ile birlikte listede yer almayan güçlü adayların olması ise güven ortamının kısa zamanda bozulmasına neden olmaktadır.

Borsa değerleri ile hareket eden doların fiyatı uzmanların yapmış oldukları yorumlardan da anlaşılacağı üzerine yükselme şeklinde devam etmesi beklenebilir. Yakın bir süreçte merkez bankası tarafından her hangi bir müdahalenin beklenmesi ve cari açık verileri yanında merkez bankası tahminlerinde doların fiyatı üzerinde yapılan tahmin değerlerinin değiştirilmesi ise doların tekrar ilerlemesine neden olmuştur.Dolar fiyatı üzerinde etkili olan domino ise Türk Lirası piyasasında meydana gelen durgunluktur. Yatırım teşviklerinin açıklanması ve bunların etkilerinin iki yıl gibi bir süre sonra net olarak ortaya çıkacak olması doların fiyatı güncel kurda yükselme eğiliminden vaz geçmeyeceği şeklinde olmaktadır. Doların fiyatını etkileyecek olan gün içi gelişmelerin başında ise milletvekili listelerinin açıklanması ve buna bağlı olarak seçimler üzerinde yapılacak olan seçim öngörüleri etkisini gösterecektir. Dolar fiyatı güncel değeri 21 mayıs gün ortasında 4.55 tl üzerinden satılmaktadır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.