Dolar Ne Kadar Oldu 3 Mayıs Dolar Yorum

3 Mayıs 2018, 05:22 1.095 görüntülenme

Dolar Ne Kadar Oldu 3 Mayıs Dolar Yorum

Doların 4’nin hemen altında ve hemen üstünde izlemiş olduğu durağan yapısı S&P tarafından yapılmış olan açıklama sonrasında tırmanışa geçmiştir. 4.09 cıvalarında başlamış olduğu 2 Mayıs sabahı verileri gün sonunda ise yükselmiş olarak işlemlerin kapanmasına neden olmuştur. 3 Mayıs dolar yorum kısmında ise gene her ne kadar yapılan açıklamanın piyasalar tarafından sindirilmiş olması beklese de gelecek olan açıklamalar ile gene seyir haline devam edecektir. Dolar ne kadar oldu olarak ortaya çıkacak olan dolar fiyatı anlık olarak değişiklik göstermesi sonrasında net bir dolar fiyatını tutturmak neredeyse imkansız olur.

 Dolar Ne Kadar Oldu?

 Dolar ne kadar oldu 3 Mayıs dolar yorum kısmında doların yükselmesi kısmında ise gün içinde gelecek olan açıklamalar sonrasında dolar gene de 4.20 civarında direnç göstermesi beklenir. Direnç kısmının kırılması veya 4.20 nin altında kalması ise direnç seviyesinin korunması şeklinde olmaktadır. Burada ana değişken doların yükselişine karşılık merkez bankası tarafından yapılacak olan müdahale ile doların yükselen fiyatı durma aşamasına gelecektir. Diğer bir etmen ise KDV konusunda indirim beklenir iken KDV indirimin gündemde olmayışı ile doların kızışması gündeme gelmiştir.

Dolar Fiyatı ve Dolar Yorumu

 Dolar yorum olarak tl karşısında kazanmış olduğu direnç kırılamaması ve s&p tarafından yapılan bb- açıklaması ile dolar hareketi yukarı seyir almıştır. Ortaya çıkan bu değer kazanması ise günün ikinci yarısında nasıl olacağı konusunda merak uyandırmaktadır. 3 Mayıs dolar kuru açılış değeri olarak 4.18 açılış fiyatı ile dolar el değiştirmektedir. Burada dolar tl kur dengesinde de gene doların yüzde 0.09 değerlendiği göze çarpmaktadır. Dolar fiyatları ile alım yapılması ise şu esnada suni bir yükselmenin oluşmasına bağlı olduğunun ve 4.20 direncin kırılmadığının göstergesidir. Yapılan olumsuz açıklamalar gene doların tel ve çapraz kurlar içinde değer kazanmasına neden olacaktır. Dolar günü 4.20 direncinin altında tamamlaması döviz yorum içinde yer alan dolar yorumlarına konu olmuştur. Yatırım yapılması kısmında yazımız sadece dolar fiyatı önerisi olmakta ve ytd olarak değerlendirilmemesi gerekmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.