Dolar Ne Olur En İyi Uzman Yorumları

18 Mayıs 2018, 17:20 1.118 görüntülenme

Dolar grafikleri bir hafta analizleri bakıldığında dolar kuru üzerinde yapılan yorumlarda ortaya çıkan yükselme eğiliminin devam edeceği düşüncesinde haklılık ortaya çıkmıştır. 4.21 tl civarında başlamış oldu 14 Mayıs hastasının sonuna gelindiğinde dolar kuru 4.48 tl ile haftayı tamamlamaktadır. Dolar ne olur en iyi uzman yorumları dahi bazen ters köşe olmasında neden olan açıklamalar ile haftayı 30 krş değer kazanarak tamamlamış olmaktadır.

Borsa değerleri içinde işlem görme saatlerinin sonuna gelinmiş olmasında borsa gap değerleri içinde 21 Mayıs haftasına nasıl başlayacak burada gene dolar uzman yorumları ile seyir devam edilmektedir. Dünya genelinde doların yere para karşısında en fazla kırılganlık gösteren 3 ülkesinden biri olarak Türkiye’nin yer alması ise dolar kurunun devam eden zaman zarfında da gene kriz yaratan değer olması beklenebilir. Bir diğer doların değer kazanmasına neden olan ise merkez bankası tarafından her hangi bir resmi müdahalenin yapılmaması ve yakından takip ediyoruz şeklinde yapılan açıklama sonrasında her hangi bir kur ayara laması söz konusu olmayınca dolar tekrar 4.50 tl seviyesini zorlamaya başlamıştır. En iyi dolar yorum uzmanları aynı şekilde doların devam edecek yükselmesini tahmin etmektedir.

TCMB tarafından radikal karar alınarak erken toplantı yapılması ve dolar kuru üzerinde yapacak oldukları açıklama doların değeri üzerinde etkili olacaktır. Dolar kuru ne dir diye merak edenler saat 16 itibari ile dolar kuru 4.48 tl olarak devam eden 4.50 sınırını tehdit etme noktasında alınıp satılmaktadır. Dolar ne olur en iyi uzman yorumları bakıldığında dolar kuru üzerinde merkez bankasının yapacak olduğu açıklama etkili olacaktır. Burada merakla beklenilen kısım ise merkez bankasının toplantı yapmak için 7 Haziran rutin tarihini bekleyecek olması mı? Yâda erken bir toplantı ile dolar kuruna müdahale mi olacak? Şeklinde dolar kuru yorumları ile döviz yorumları yapılmaktadır. Doların değer kazanması sonrasında yüksek fiyat dinlemeden gene iç piyasada dolar satın alınması yatırım için dolarak yönelinmiş olduğunu göstermektedir. Dolar kuru üzerinden yatırım yapanların sayısı yükselmesi ve dolara erken seçim sonuçlarına kadar ciddi müdahale olmayacağı şeklinde yapmış oldukları yorumlardan ileri gelmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/