Dolar ve Döviz Yorum 3 Mayıs

3 Mayıs 2018, 14:48 1.733 görüntülenme

3 Mayıs 2018 döviz piyasasının hareketli olduğu günlerden birisi olmaktadır. Özellikle dolar kuru üzerinde görülen esneklik ve değerlerin inişli çıkışlı olması ile dolar güne kaç tl’den başladı. Dolar fiyatı diğer dövizleri tarafından nasıl yorumlandı. Döviz yorum uzman ekipleri doların gidişi hakkında nasıl bir öngörüde bulunmaktadır.

Dolar ve döviz bazında ele alınan işlem hacimleri gece saatlerinde serbest piyasa döviz fiyatları ile yükselme eğiliminde olduklarının güçlü sinyallerini vermeye başlamıştır. Burada en büyük faktör ise S&P tarafından yapılmış olan ve borsa doların değişmesine neden olan BB- açıklamasının iç piyasada tepkileri neden olmasına bağlamak yerinde olacaktır. Dün yapılmış olan açıklama sonrasında ise direk olumsuz döviz kuru ve sermaye piyasası verileri gerçek tepkisinin 24 saat sonra göstererek doların 4.20 direnç seviyesini kırmasına neden olmuştur. 4.20 üzerine çıkan dolar kurunun ateşini düşürmek ise gün içinde gelecek döviz ve dolar yorumları etkileyecektir. Saat 9:20 itibari ile 4.15 seviyelerine gerileyen dolar  fiyatı birden 4.20 TL üzerine çıkarak direnç kırma girişimini başlatmıştır.

Dolar_ve_döviz_yorum_3_mayıs

Dolar_ve_döviz_yorum_3_mayıs

Dolar ve döviz yorumu 3 mayıs gün içinde şekillenerek hafta sonuna güvende girme eğiliminde olacaktır. Bu nedenle dolar kuru çapraz kurların hesaplanmasında döviz piyasası detaylı olarak ele alınmaktadır. Döviz yorum uzmanı tarafından ele alınan diren. Kırılmasının gün içinde tekrar 4 tl ile 4.10 tl arasında seyretmesi gündemde olacaktır.

Grafikli dolar fiyatı analizinde de görüleceği üzerine döviz yorumcularının döviz üzerinde belirtmiş oldukları kırılgan yapının kırılması ile anlık fiyatların görülmesi sağlanmaktadır. Döviz yorum 3 Mayıs tarihinde heyecanla beklenilen dolar fiyatı kapanış esnasına kadar 4.18 civarlarına inmesi yönündedir. Burada sizlere sunulan sadece uzmanımızın analiz ve döviz yorumları ile ortaya çıkan düşünceleridir. Bu nedenle yatırımlarınızda asıl yön verme aracı olarak kullanmak sizin şansınızı azaltacaktır. Haberimiz YTD değildir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/