Döviz Kuru 5 Mayıs Dolar Yorumu

4 Mayıs 2018, 19:43 1.772 görüntülenme

Enflasyon verilerinin açıklanması ile tırmanışa geçen dolar 3 Mayıs ve 4 Mayıs tarihlerinde açıklanmış olan veriler ile bir haftayı sancılı olarak geçirmiştir. Grafikli döviz yorum içinde aylık bazlı olarak dolar grafiği yanında haftalık ve günlük dolar fiyatı istatistikleri yer almaktadır.

Döviz kuru Aylık dolar yorum

Döviz kuru Aylık dolar yorum

Dolar kurunun ekonomik baskılardan kurtulması için gerekli olan ekonomik önlemler ve teşvikler alınmaya çalışırken enflasyon verilerinin yüksek çıkması ile tırmanış hız kazanmıştır. 4 tl civarında başlamış olduğu dolar tl dengesi öncelikle 4.20 tl direnç seviyesini test etmeye başlamıştır. 4 Mayıs tarihinde ise dolar direnç seviyesi olan 4.20 tl bandını aşarak gün içinde 4.28 tl’ye kadar yükselmiştir.  Euro ise 5.06 tl ile grafiğini yükseltmektedir. Öncelikle doların yükselme kıvılcımlarını S&P tarafından yapılan açıklama ile ateşlenmesi gündeme gelmiştir. İlk tetiklenmesinin devamında ise bir günlük yükseliş değerlerini yakalayan dolar enflasyon verilerinin beklenilenden fazla çıkmasından dolayı direk tekrar tırmanış eğilimine geçerek 4.30 tl seviyelerini zorlamaya başlamıştır.

Döviz kuru haftalık dolar yorum

Döviz kuru haftalık dolar yorum

Günlük dolar fiyatı ve döviz yorumları geçtiğimiz hafta içinde ise saatlik döviz yorum incelemeleri ile takip edilecek oranda heyecanlara neden olmuştur. Doların veya dövizlerin ateşi düşürülmeye çalışılsa da kısa vadede inişli çıkışlı devam edecek olan doların yapılacak her hangi bir ekonomik açıklama ile 4.50 tl seviyelerine kadar yükselmesi gündem de olacaktır.

Grafikli dolar kuru izlemesinde görüldüğü üzerine dolar son bir aydır yükselen bir trend yakalamış ve bu yükseliş eğilimi siyasi bilinmezlikler ile devamlı olarak ilerlemesi gündem de olacaktır. Erken seçimlerin sonuçları netleşinceye kadar dolar ve tl kuru grafikleri yakından izlenmeye devam edilecektir. Dolar yorum ve döviz yorum olarak ortaya çıkan Gedik Portföy yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada da tahvil piyasası içinde pozisyonlarını kapatan dış alıcıların da doların grafiklerinin yükselmesine neden olmuştur. Dolar yorumları üzerinde haberimiz ytd değildir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Banka Blog 4 Mayıs 2018

Bana kalırsa oldukça sıkıntılı. Uzun bir süre de düşüş trendi göstereceğini düşünmüyorum.

İbrahim Arslan 12 Mayıs 2018

Merkez bankası müdahalesi ile durdurulan dolar siyasi gelişmelerden ve coğrafyamız da gelişen küresel oyunlardan etkilenebilmektedir. Buda yatırımcıların tedirgin olmasına neden olmakta ve dolar tl dengesini olumsuz yönde etkilemektedir.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/