Döviz Yorum İnceleme Nasıl Yapılır

15 Nisan 2018, 15:44 1.926 görüntülenme

Döviz değerli yatımların genel olarak verilmiş olduğu isim yanında birçok kişinin gerçek manada para kazandığı sektör olmaktadır. Borsa piyasaları oluşmadığında ve tam olarak yasal şartlar yerine gelmediğinde bile gene kara borsa döviz yatırımları yapılmıştır. Bunun en güzel örneği ise Tahtakale döviz borsasıdır ki anlık olarak işlem yapılan hatta İMKB ile yakın bir işlem hacminin gerçekleştiği döviz yorum yeri olmaktadır. Neden düştü veya neden yükseldi sorularını ise alaylı ve mektepli olarak bilinen ekonomistler kendi şifreleri ile değerlendirip çözüm yapmaktadır. Öte yandan borsa yorum uzmanları da gene Tahtakale benzeri borsaları yakından takip ederek gerçek taleplerin nerelerde yoğunlaştığını yakından takip etmektedir. Hisse yorum verileri buralardan gelen sinyallerin değerlendirilmesi ile ele alınmaktadır.

Borsa üzerinden gerek hisse gerekse altın veya dolar kurlarından para kazanmak isteyen kişiler kadar bu alanda hizmet sunan kuruluşlardan kar anlaşmalı yatırımlar yapılarak da gelir elde edilmektedir. Bankalar özellikle bu alanda kendi yazılımlarını ortaya çıkartarak döviz yorum uzmanları ile gündemi takip etmektedir. Borsa haberleri içine düşen haberler aslında kulis ardında belirlenmiş ve gerekli işlemleri yapılmış olan haberlerdir. Bu durumlarda ise küçük yatırımcının kazanç sağlaması zorlaşmaktadır. Borsa haberleri olarak borsa yorum önerileri ile sinyallerin daha önceden takipçilere aktarılması sağlanmaktadır. Tavsiye niteliğinde olan hisse yorum önerileri ile neden düştü veya neden değerinde kıpırdama olmuyor soruları gerçek bir açıklama ile verilmektedir. Borsa üzerinde takip edilen döviz cinlerinin yorumlanmasında ise geniş bir izleme ve bakma açısı bulunması gerekmektedir.

Döviz yorum içinde küresel gelişmelerin etkisi en fazla görülmektedir. Dolar, TL veya Euro TL değerinde yaşanacak dengesizlikler aslında siyasal gelişmelerin bir sonucundur. Burada hisse yorum yapılması ise şirketlerin değerlerinde oluşan artma veya azalmanın borsa üzerinde oluşması muhtemel etkileri izlenmektedir. Sermaye artırımına giden bir firma veya yeni bir şirketi içine alan firmalar da görülen değer artışı gibi Suriye ye yapılan hava saldırısı sonrasında görülen dalgalanma uzman yorumcuların desteği ile önceden tespit edilebilmektedir. Neden düştü net olarak ancak o zaman cevap bulabilmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: 5 mayıs kripto para ve borsa detayları on 5 Mayıs 2018
  2. Geri bildirim: Son Dakika Dolar Serbest Piyasada Kaç Para | borsahaberleri.org on 23 Mayıs 2018

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Burak 15 Mayıs 2018

Gerçekten yatırımcıları ilgilendiren bir anlatım olmuş emeğinize sağlık 🙂

İbrahim Arslan 15 Mayıs 2018

beğeninizden dolayı teşekür ederim. Döviz yorumlarını en güncel hali ile vermeye ve tarımcıların tercihi olmayı devam ediyoruz.