Ekonomi Tek Kartta Toplanacak Adı Türkiye Kart

11 Nisan 2018, 01:15 1.241 görüntülenme

Başbakan tarafından açıklaması yapılmış olan yeni bir kart yakında hayatımızda yer alacak. Ekonomi haberleri içinde yer alan yatırım planları yanında ekonomik çözüm sunması ile farkını göstermektedir. Ekonomi yaptırmasında ki en büyük avantaj ise karın sahip olunmasında ki kolaylık.  Türkiye kart nedir? Türkiye kart nereden alınır? Türkiye kart nerede kullanılır? Türkiye kart para yatırma? Türkiye kart para çekme? Türkiye kart dolum noktası? Türkiye kart ödeme yolları gibi onlarca merak edilen konu ile yeni kart hayatımıza girmek üzere.

Başta ekonomi amaçlanmaktadır. Her ilin kendine özgü toplu taşıma kartları bulunmaktadır. Burada devreye ekonomi haberi olarak verilen Türkiye kart devreye girmektedir. Her ilde aynı kart ulaşım ödemesi için kullanılabilecektir. Türkiye kart nereden alınır? Başbakan tarafından yapılan açıklama doğrultusunda ise karttın PTT şubeleri tarafından hizmete sunulması ön görülmektedir. Farklı yatırım fonları ve bankalar tarafından desteklenen Türkiye kart cep numarasına bağlı olarak hesaplar arasında para transferini de imkan sağlaması planlanmaktadır. Projenin hayata geçmesi için ise gerekli alt yapı ve yazılımlar hazırlanmıştır. Bu sayede bankaların kart aidatı veya benzeri başlıklar altında almış oldukları paralar Türkiye kart ile ortadan kalkacaktır.

Cebe havale yapılabilecek olan Türkiye kart ile banka atm önlerinde oluşan kuyruklara son verilecektir. Ptt şubelerinden temin edilebilecek olan ekonomik çözüm sunan kartlar ile ilerleyen zamanlarda su parası, doğal gaz ve elektrik ödemesi gibi farklı ödeme seçenekleri eklenmesi kaçınılmaz olacaktır. Türkiye kart ekonomi haberleri bölümümüzden detayları açıklandıkça aktarılmaya devam edecektir. Yatırım yapılmasına şuan için imkan sağlanması planlanmayan kart ile sadece transferler ve ödemelerin yapılması amaçlanmaktadır. Burada kayıt dışı para trafikleri de ekonomi içinde yer alacaktır. Kayıt altına alınmamış olan gelirler bu şekilde sisteme dahil edilecektir. Bir diğer taraftan bankalara bulaşmak istemeyen kesiminde PTT tarafından sağlanılan bu kartlara rağbet göstermesi beklenmektedir.  Bankacılık sektörü, finansa sektörü tarafından oluşturulan ortak platform ile artık Türkiye kart hayatımızda yerini almaya başlayacaktır. Bu sayede kart kullanımından doğan mağduriyetler, farklı illerde geçmeyen ulaşım kartlarının dertleri ortadan kalkacaktır. Hatta Türkiye kart ile taksi ve vapur ödemeleri de yapılması planlanmaktadır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.