Emekli Maaşı 1603 TL Nasıl Olur?

21 Nisan 2018, 17:48 1.370 görüntülenme

Erken seçimin petrol zamları, dolar kuru değişikliği, değerli madenlerde ki fiyat artışı, altın fiyatı, yeni yatırımlar, Kobi destek paketleri borsa değerleri Rusya ABD derken emekli maaşlarının 1603 tl yani askeri geçim maaşına kadar çekilmesi gündeme gelmiştir. SSK ve Bağ kur emeklileri için düşünülen taban emekli maaşı 1603 tl olur mu? Emekli maaşı 1603 tl nasıl olur? Emekli maaşı zammı ne zaman olacak? Emekli maaşı hisse değerleri ve ekonomiye ne gibi değişiklikler yaratır. Merkez bankası ve milli gelir bu artıştan ne kadar etkilenir? Hisse borsasına etkiler mi? Döviz girdisi ve çıktısına nasıl etkide bulunur? Yatırımları aksatır mı? Döviz yorumlarında nasıl etki yapar?

Erken seçim kararının alınması ile hareketli günler geçiren ülkemiz emekli maaşlarının iyileştirilmesi aşamasında da yeni adımları atmak için harekete geçmiş bulunmaktadır. Döviz yorumcuları ve analistler tarafından yapılan yorumlarda kırılganlığın azaltılması için altın talepleri artmıştır. Bunun sonucunda yurt dışında bulunan 220 ton altınını Türkiye getirmesi sonrasında, ziraat bankası ve vakıf bankası tarafından ülkemize getirilecek olan altınlar ile borsa İstanbul ve merkez bankası değerleri artırılmaktadır. Bunun yanında yurt dışı satım projesi olan kobi ve kuruluşlara yönelik olarak hazırlanmış olan KOSGEP destek planlaması ile yeni bir yatırım atağına geçilmiştir. Yatırımların hız kesmeden devam edecek olması ile Emekli maaşı zammı 2018 içinde 1603 tl olması rahatlıkla öngörülebilir. Ekonomistler tarafından detaylı olarak ele alınarak yapılacak olana döviz yorumları ile de borsa içinde ki etkileri tespit edilebilir.

Döviz piyasasında artan dolar fiyatları ve petrol fiyatlarına karşılık alınacak olan önlemler sayesinde merkez bankası rezervi artırılması ile emekli maaşı 1603 tl olur mu sorusu en net şekilde evet diye cevaplanabilecektir. Emekli maaşının artırılmasında yani 1603 tl altında kalanların taban fiyat olarak askeri ücret ile eşitlenmesi sonrasında zor yaşam koşullarında kalan emeklilerinde bir an önce rahata çıkması sağlanacaktır. Emekli maaşının zamlanması konusunda yapılan incelemelerde ise detaylar uzmanların borsa yorumları ve piyasa yorumları ile devam edecektir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.