Emekliye İş İmkanı Yaratılıyor

30 Nisan 2018, 21:21 879 görüntülenme

Başbakan Binali Yıdırım’dan emekli olup da çalışmaya devam edenlere de müjde geldi. Bilindiği üzere kısa bir süre öncesinde emekli olup işyeri açanlardan destek primi alınması kaldırıldı. Ancak bugüne kadarki alınması gerekip de alınamayan yani ödemesi yapılamayan emekli destek primi alacaklarından da devletin vazgeçtiği müjdesini verdi. Yani nasıl şuan emekli olup da işyeri açanlardan ek destek primi alınmıyor ise bundan önceli yasa gereği borçlananların da borçları tamamen silindi.
Bir diğer Torba Yasa maddesi ise; Bağ-Kur prim borcu affı 2018 olanlara geldi. Bağ-Kur prim borcu nedeni ile sağlık hizmetlerinden faydalanamayan esnaf ve tüccarlar için bu yasada düzenleme yapıldı. Başbakan’ın açıklamasına göre; sağlık başka konu alacak verecek başka konudur. Esnaf ve tüccarımız prim borcunu ödemekte zorlanmış olabilir. Ama bu ödeme zorluğu onun en doğal insanlık hakkı olan sağlık hizmetlerinden faydalanamayacağı anlamına gelmemesi gerekir dedi. İlgili yasa gereği sonrasında ise artık Bağ-Kur Prim borcu olanlar da istedikleri hastanelerin sağlık hizmetlerinden faydalanabilecekler. İnsan sağlığının söz konusu olduğu yerde paranın lafı olmaz diye de sözlerine ekleyen Başbakan Binali Yıldırım pek çok müjdeyi art arda vererek milyonlarca vatandaşın yüzünün güleceğini ifade etti.

Torba yasa ile gündeme gelen borçların yeniden yapılandırma affı 2018 günün en merak edilen haberi olması yanında emeklilerin yolunu açan bir yapıda hazırlanmıştır. Emekli olan kişilerin borçları taksitlendirme kapsamında yer alarak emeklilerin yüzünde tebessüm olmasına yardımcı olmuştur. Emekli maaşına yönelik gene merak edilen yeni ödeme yapılması gündemde yer almıştır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.