Facebook Hisseleri Terse Uçtu

26 Temmuz 2018, 11:04 422 görüntülenme

Sosyal medyanın dev kuruluşu olan facebook 2018 verilerini yayınlaması sonrasında kar açıklaması yatırımcıların beklentileri altında kalması ile borsa içinde hisse değer kaybı %20 olarak geri dönüş yapmıştır. 2milyar 230 milyon kullanıcı sayısına ulaşan sosyal medya şirketi facebook açıklanmış olan verileri sonrasında hızla düşüş yaşayan borsanın zarar ettiren değeri olmayı başarmıştır. Yatırımcıların beklentisini karşılamaktan uzak kalan Nisan ve Haziran dönemi %43 artış göstermiştir. %43 artış değeri göstermesine karşılık gecen yılın aynı dönemine ait gelirleri 13 milyar 200 milyon artmıştır.

Yapılmış olan kar açıklaması sonrasında facebook yatırım hisseleri yüzde 20 değer kaybı yaşanmasında yatırımcıların nezdinde oluşan tereddütler yer etmektedir. Şirket masraflarının %50 artması yatırımcıların kaygılandıkları noktaların arasında yer almaktadır.

Ortaya çıkan diğer yatırımcı riskleri arasında ise aylık aktif kullanıcı sayısında görülen dalgalanmadır. Görülen bu dalgalanma sonrasında gene yatırımcı borsa içinde yer alan facebook hisselerinden uzak durmayı karar vermiştir. Aaylık kullanıcı sayısı %11 ile 16-17 yıllarında en düşük seviyesi olarak yatırımcıların dikkat ettikleri noktalar arasında yer almıştır. Facebook hisse senetleri bir gecede yüzde 20 kayıp yanşamasının nedenleri ve sonuçları ile izlenmeye devam edilmelidir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.