Fıtch Rating’s Bankaların Notunu Düşürdü

21 Temmuz 2018, 01:44 305 görüntülenme

Kredi notu üzerinde dönemsel olarak yapılan risk değerlendirmeleri sonrasında bankalar hakkında derecelendirme notu ortaya çıkartılmaktadır. Otoriter kredi derecelendirme kuruluşları arasında yer alan Titch Rating’s 24 bankamızın temerrüt notunu düşürerek son risk raporunu yayınlamıştır.

Kredi derecelendirme kuruluşu tarafından eksi değerden çıkartılan 24 Türk bankası yabancı para birimi cinsinden puanı BB- den düşürülerek yatırım yapılması veya riskli grup içinde yer aldığını belirtmiştir. Fitch daha önceden 13 Haziran 2018 tarihinde Ülkemizin kredi notunu BB artıdan BB eksi pozisyonuna taşımıştır.  Yapılan son açıklama ile de BB eksi değerinden de çıkartarak izleme dışına almıştır.  Finansal notlarında meydana gelen düşme ve bankalarımızın performanslarında görülen düşüş nedeni ile karar nedenleri açıklanmıştır. Fitch rating’s yapılan açıklamasında Devlet Bankalarına yönelik olarakta açıklama yapılmıştır.

Yapılan açıklama ile devlet bankaları BB artı değerinden BB eksi değerine düşürerek Fitch raporuna son verirken 24 Türk bankasını izleme dışına çıkartmıştır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.