IOTA Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

25 Mayıs 2018, 01:21 810 görüntülenme

Kripto yazılım sektöründe yer alan IOTA, diğer coinlerden güvenlik açısından ayrılmaktadır. Bilindik coinler olarak Bitcoin veya Ethereum sistemlerinde her hangi bir veri aktarımı için işlem geçmişine bakılmaz iken IOTA yazılımı üzerinden veri aktarımı veya veri alınması kısmında 2 ön işlem onayı zorunlu kılınmıştır. Daha önceden yapılmış olan 2 iki işleme onay verilmesi ile sistem sizlere gereken tanımlamayı yaparak yeni kişi olarak kullanıcı yetkisi vermektedir. Birçok kripto yazılımları üzerinden hizmet sunan Borsa cüzdanları ve yazılımlarında meydana gelen korsan saldırılarının önüne geçilmesi baştan önlenmektedir. Bu özelliğinden dolayı IOTA coin yatırımcısı kısa zamanda güvenli yazılımın yatırımcısı olmuştur. Yapılan yatırımların önemli sektörler ile desteklenmesi sonrasında,  IOTA değeri 1 dolar seviyelerinde olan fiyatını kısa zamanda 4 dolar seviyesine taşımaya başararak yüzde 400 kar edilmesini sağlamıştır. Güncel IOTA değeri ise yaşanılan kripto para değer kayıpları sonrasında 1.5 dolar seviyesinde seyretmektedir.

IOTA Yazılım Sistemi Ne Kadar Güvenli

Yazılım sisteminin iki aşamalı olarak gerçekleşen güvenlik sistemi sonrasında kullanılabilmesi ve ‘’Kördüğüm’’  ‘’Tangle’’ adının yer alması sistemi güvenli hale sokmaktadır. Günlük bazda değer kazanması ve bu esnada yatırımcısına kar ettiren IOTA ise şirketlerin gözdesi olmaktadır. Verilerin sonsuza kadar saklanması yanında veri transferi işlemlerinin hızlı aktarılması ile farkını göstermektedir. Teknoloji devi olan firmalar bu özelliğinden dolayı IOTA sisteminde yer alan Tangle sistemini kullanmak için anlaşmalar yapmıştır. Yapılan anlaşma sonrasında değeri dört kat artmıştır. Bugüne kadar firma ile anlaşmasını duyuran firmaların başında Mıcrosoft ve Fujitsu gelmektedir ve devam eden anlaşma süreçleri yaşanmaktadır.

IOTA Nereden Alınır?

Ülkemizde son zamanlarda açılmaya başlanılan kripto para borsaları içinden rahatlıkla IOTA coin alınıp satılabilmektedir. Bunun yanında merkezi yurt dışı olan borsalardan da gene IOTA satın alınabilmektedir. Kripto para borsalarında ilk işlem basamağı olarak genellikle Bitcoin alınması gerçekleşmektedir. Bitcoin kur değeri üzerinden alınarak, borsa içinde yapılacak ticaret sonrasında IOTA satın alınabilmektedir. Aynı şekilde kripto para borsasından IOTA çekmek istediğinizde de sistem tam tersinde hareket edilmektedir. IOTA Bitcoin’e dönüştürülmektedir. Dönüştürülen Bitcoin dolar kuru üzerinden bozdurulmakta ve dolarda Türk Lirasına çevrilerek Banka hesaplarına çekilmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.