İphone Kilit Kırıldı Dünya Borsaları Ne Olacak

13 Nisan 2018, 23:08 1.001 görüntülenme

 İletişim alanında markalaşmış olan İphone telefon üstün güvenlik olanakları ile kilit şifresinin kırılamayacağı şeklinde üstün şifreleme teknikleri ile koruma sağlamaktadır. İphone firmasının dünya borsaları içinde farklı hisseleri bulunmaktadır. Hisseleri ise her yeni model çıkışında artan ve Forexs gibi borsalarda işlemlerin etkilenmesini sağlayan bir ana etmen olmaktadır. Aselsan borsa değerleri gibi teknoloji ve yeni yazılımlar ile farklı bir borsa değeri içinde yer almaktadır. ABD güvenlik kuvveti FBI tarafından satın alınacak olan yazılım etkilerini şüphesiz borsa üzerinde gösterecektir. Uzman borsa yorumcularımız tarafından kısa zamanda incelemeler yapılacaktır.

İphone güvenlik şirketlerini atlatmayı başarmış olan yazılım firmasından kırma yazılımı satın alacaktır. Bu gelişmeler sonrasında ise iphone telefonu yüksek güvenlikli telefon olmasından uzaklaşmıştır. J. Gold Associates uzman borsacı ve analist tarafından yapılan Jack Gold açıklaması ile bu eğer gerçek ise iletişim alanında güvenli olduğu söylenmesi söz konusu değildir. İletişimde görülen bu kırma ile dinlenmeyen veya içerikleri ulaşılmayan telefon şeklinde bir durum söz konusu olmayacaktır.  Aselsan borsa ile aynı paralellikte ilerleyen teknoloji firmaları hakkında verilerin izlenmesi için uzman borsa yorumcularının yapacak oldukları analizler iyi değerlendirilmelidir. Şubat ayı içinde yapılan güvenlik kilidi kırma açıklaması bir anda güvenli olarak görülen telefon firmasının üzerine çekilmiştir. İsrail merkezli güvenlik kilidi kırma yazılımı yapan firma Celebrite İOS 11 işletim sisteminin kilidi kırıldığını açıklamıştır. Yapılan bu açıklama sonrasında ise ABD gizli servisi tarafından yazılımın gerçekten İos 11 kırıp kırmadığı yakından takip edilmeye başlanmıştır. Güvenlik ve adli tıb vaklarının aydınlatılmasında kullanılacak olan kırma işlemi ile birçok olayın gün yüzüne çıkması sağlanacaktır.

FBI tarafından araştırılmış ve doğruluğu kanıtlanmış olan İphone şifre kırma gerçekliliği bu hafta yapılan açıklama ile netlik kazanmıştır.  ABD polis sözcüsü tarafından yapılan açıklama ile kırma işlemini iki firmanın gerçekleştirdiğini ve bu firmalrdan hizmet satın alındığı açıklanmıştır. Dünya borsaları üzerinde şok etkisi yaratan bu yazılımlı kilit kırma işlemi sonrasında borsa içinde yer alan İphone hisseleri ne şekilde etkilenecek. Gerçeklilik zemininde tüketiciler ile nasıl bir etkileşim olacak? İphone bu yazılım kırma ve iphone şifre kırma işlemi sonrasında nasıl bir adım atacak ve bu adımları uzman borsa analistleri nasıl bir değerlendirme ile bahsedecek. Güvenlikli telefon ve yazılım şirketleri içinde yer alan aselsan borsa bu yazılım kırma işlemi sonrasında nasıl bir yazılım ile bu alanda söz sahibi olacak ve bunların etkileri kısa zamanda ortaya çıkacaktır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.