İşletmeleri Yeni Kredi Desteği 2018 Açıklandı

18 Mayıs 2018, 16:43 777 görüntülenme

Borsa değerlerinin, dolar dengesinin, yatırım ortamının kötüye gitmesi gibi sorunların üstesinden gelmek için yapılan ekonomik veriler ile Kobilere destek kredileri ek paketler ile devam etmektedir. Bir yıl ödemesiz ve 5 yıl geri ödemeli kredi destekleri için 35 milyar tl’lik yeni paket yayınlanarak kobilerin yatırım yapmalarının önü açılmıştır.

Kredi garanti fonu tarafından gecen sene kullandırılan kredi miktarı 200 milyar dolar olmuş ve ocak ayı itibari ile ek paket açıklaması yapılarak KGF tarafından yatırımcılara yeni destekler oluşturulmaya çalışılmıştır. Devam eden yatırımları iyileştirme çalışmaları içinde 200 milyar tl den geri ödemesi yapılarak fonda birikmeye başlayan 35 milyar tl gene kredi kayıt fonu tarafından kullandırılması için destek olarak serbest bırakılmıştır. Kredi destek fonuna devredilen 35 milyar tl döviz girdisi içinde direk kullanılması için 5 milyar tl, dolar yatırımcı desteliği şeklinde ayrılmıştır.

Yapılan açıklamalar doğrultusunda kobi ve benzeri kuruluşların desteklenmesi maksadı ile serbest bırakılan 35 milyar tl paranın 5 milyar tl kısmı ise döviz girdisini saglatan dışa yatırım yapan firmalara ayrılmış bulunmaktadır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/