Kazançlı Hisse Önerileri

11 Nisan 2018, 14:55 1.591 görüntülenme

Hisse pay olarak kısaca tanımlanırken bu anlam kullanıldığı alana göre farklı değerler katmaktadır. Burada borsa haberleri içinde yer alan hisse önerileri detaylı olarak verilmektedir. Bu sayede kazançlı hisse senedi ile farkınız ortaya çıkmaktadır. Fakat karlı hisse senedi nasıl bulunur? Hisse senedi önerileri? Hisse ne kadar kazandırır?

Kazançlı hisse önerileri için genel bir incelemeden özel bir incelemeye inilmesi gerekmektedir. Özel inceleme sahasında ise hisse sened değerlerinin şirketler bölümünde yer alan verileri dikkatlice incelenmelidir. Dikkat edilmesi gereken noktaların başında hisse senedi ile işlem yapan firmanın gerekli şeffaflıkta olması gerekmektedir. Bu durumda gene borsa haberleri sitemiz kulis kısmı ile gerekli haberleri elde edebilmektedir. Kazanç sağlanması için ise hisse önerileri nedenleri ile verilmektedir. Değeri tamamen düşmüş olan bir hisse ile yola devam etmek risktir fakat burada firmanın veya şirketin yeni bir yatırım planı içinde yer almasının kulis duyumu bile hisse üzerinde anında etki yapmaktadır. Bu güne kadar hisse senetleri ile işlem yapan birçok firmanın sahibi veya genel müdür bazen bilgilerin gizlenmesi sonrasında sahte hisse senedi değeri düşmesine veya yükselmesine neden olmuştur. Bu tarz hareketlerde bulunan kişiler ise gerekli yasal yollar ile cezalandırılmıştır. Onun için verilerin şeffaf olması gerekmektedir. Her firma borsa üzerinde işlem yapıyor ise günlük ve haftalık değerlerini borsaya bildirmek zorundadır. Borsa da elde edilen veriler hisse değerini gösterir. Zarar göstermek veya kar göstermek gibi bir konu söz konusu olmadan hisse önerileri verilmektedir.

Hisse değerlerini net bir şekilde yorumlamak için ise firmanın kendi haberleri yakından ele alınmalıdır. Piyasa içinde durumları arz talep dengesi içinde gözlenmelidir. Mesela kışın dondurma firmasının hisse senedi değerinin artması ne kadar mantıklı değil ise yazında kışlık ürün satışı yapan firmaların hisse senedi fiyatlarının artması saçma olacaktır. Bu aşamada yeni yatırım yapılmış mı? Yeni ortaklık kurulmuş mu? Yeni bir oluşum içinde mi? Gibi soruların cevapları ele alınmalıdır. Ortaya çıkan sonuçların uzman ekonomistler tarafından değerlendirilmesi ile hisse önerileri ortaya çıkmaktadır. Yatırım yapılabilir veya uzak durulması gereken hisse olarak listeye alınmaktadır. Birden bin kat şeklinde bir büyüme beklemek anlamsız olacaktır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/