Kısa Vadeli Kazançlı Hisse Önerileri

21 Nisan 2018, 00:25 1.181 görüntülenme

Borsa da işlem gören hisse verilerinin incelenmesi ile bazı sinyaller alınabilmektedir. Bunun yanında siyasetten, sanayiye, enerjiden, arz talep dengesine kadar birçok neden kazançlı hisse önerileri üzerinde birden zarar ettiren hisse olmasına neden olmaktadır. Borsa uzman yorumları ile yol gösterilmeye çalışılsa da bazen teknik analiz verileri de hatalı sonuçları vermektedir.

Borsa verilerinin iyi incelenmesi sonucunda ortay çıkan analiz raporları ile kazançlı hisse önerileri elde edilmektedir. Kazançlı hisse yatırımcısına iki şekilde kar ettiren model ile el almak mümkündür.

  • Kısa vadeli kazançlı hisse önerileri
  • Uzun vadeli kazançlı hisse önerileri olmak üzere ikiye ayrılır.

 Kısa Vadeli Kazançlı Hisse Önerileri

 Borsa içinden günlük olarak kazanç elde etmek veya haftalık bazda para kazanmak için yapılan hisse alımlarına denir. Kazançlı hisse önerileri için gerekli olan ise gündemi yakından takip etmektir. Kısa zaman içinde para kazanmak isteği ile zenginlik hayali kurulan bu bölüm anlık vur kaçların yeri olmaktadır. Fakat her şey başta belirtildiği kadar kolay olmayabilir. Neden diye soracak olur iseniz kısa vadeli kazançlı hisse önerileri içinde gerekli olan ise daha önceden izlenmesi gereklidir. İzleme işlemi esnasında farklı değişkenler üzerinden sinyallerin alınıyor olması gerekmektedir. Burada ana etmen genelde siyasilerin açıklamaları ve şirketlerin alım satımları değişkeni belirlemektedir. Kısa vadeli yatırım yaparak borsa senetleri ile kazanç risk bakımından derece olarak fazladır.

 Uzun vadeli kazançlı hisse önerileri

 Geniş zaman diliminde borsa içinden para kazanmak için gereken bu aşamada şirket veya hisse senedi bazlı inceleme yapılması gerekmektedir. Kazançlı hisse önerisi olarak sunulan hisse senedi değerinin üzerinde belirlenecek ana etmen bir yıl önceki ve şimdiki değerlerin karşılaştırılmasıdır. Bu sayede kazanç elde edilmesi veya risk ortamının gözlenmesi gerekmektedir. Risk ortamının ne derece azaltıldığı, şirketin yeni yatırım araçları gibi değerler belirlenmelidir.

Kazançlı hisse önerileri izlenmesinde kısa veya uzun vadede olsun maddi riskleriniz hayatınıza etkileyecek oranda olmaması gereklidir. Bu nedenle hayati sorunlar ile karşılaşmak için yatırım bütçeniz baştan yaratılarak borsa oyunu oynama yapabilirsiniz. Kısa veya uzun vadeli kazançlı hisse önerileri için siyasetin yanında coğrafi değişkenlerde etkili olmaktadır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.