Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Zaman Düşer 2018

9 Mayıs 2018, 01:45 2.046 görüntülenme

Başbakan Binali Yıldırım tarafından büyük bir heyecan ile duyurulan konut kredisi faiz indirimleri ile konut veya ev alacak olanlar hesaplarını yeniden gözden geçirmeye başlamıştır. Ziraat, halk ve vakıf bankası tarafından ilk ayağı oluşturulacak olan konut kredisi faiz indirimi oranı ile herkesin taktirini kazanmıştır. Konut kredisi faiz oranları ne zaman düşer tarzında merakla başlanılan bekleyiş detayları bankalar tarafından açıklanmaya hazırlanılmaktadır. Konut kredisi ve inşaat sektöründe gerekli canlanmayı sağlayacak olan bu atak ile emlakcıların ve bu alanda çalışan sektörlerin hareketli dönem girmesi sağlanmaktadır.

Hali hazırda bankalar tarafından uygulanan konut kredisi faiz oranları ise yüzde 1 in üzerinde olmaktadır. Burada vatandaşlar için yüksel faiz denilmesine neden olan oranların, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan duyuru ile ateşi düşmüştür. Konut kredisi alacak olanlar yapılan açıklama sonrasında bekleme yoluna giderek gelecek net açıklama ile yeni hesapların yapılmasına neden olmuştur. Burada konut kredileri için psikolojik sınır olarak kabul edilen yüzde 1 seviyesinden de aşağıya çekilerek konut kredisi kullandırılması gündeme gelmiştir. Halkbankası, ziraat bankası ve vakıf bankası tarafından ilk adımları atılacak olan konut kredisi hesaplamaları ile 100 bin Türk lirası konut kredisini 10 yıl alacak olan bir vatandaş faiz oranları bakımından neredeyse yarı yarıya kar elde etmektedir. Konut kredisi faiz indirimi 2018 mayıs, haziran ve temmuz aylarını kapsayacak şekilde artı bir ay olarak uygulamaya konulması beklenmektedir. Bu nedenden dolayı ev almak aşamasında olan vatandaşlar net bilgilerin sunulması ile harekete geçmeye hazırlanmaktadır. Konut alımlarında uygulanan kdv ve değerli hisse payının oranlarında yapılmış olan indirimler sonrasında bankalar tarafından da indirim yapılacak olması konut sektörünün canlanmasını sağlayacaktır. Konut kredisi faiz oranları ne zaman düşer diye uzunca zaman beklemeye gerek yoktur.

Konut kredisi faiz oranları ne zaman düşer 2018 için gerekli olan ise kısa bir zaman dilimidir. Hükümet tarafından atılmış olan konut kdv indirimleri ile konut almak isteyenlerin yolu açılmış iken bu kez bankalar tarafından faizlerin yüzde 1 seviyesinden de aşağıya çekilecek olması ise konut almak isteyenlerin heyecanlanmasına neden olmuştur. Birçok vatandaş yatırım amacı ile veya farklı bir amaç için konut ilanları ile ev sahibi olmak istemektedir. Burada karşılarına çıkan bankacılık sektörünün faizlerinde yükseklik konut ve emlak sektörünün önünde engel olmaktadır. 100 bin tl konut kredisi almak isteyen vatandaşlarımız bu günün şartlarında en düşük konut kredisi veren 5 bankanın on yıllık verileri bakıldığında grafik her şeyi detaylıca anlatmaktadır. Bir diğer taraftan konut kredisi faiz oranları ne zaman düşer diye düşünülmesine neden olacak olan 100 bin Türk lirası on yıllık ödemeli konut kredisinde ise en fazla faiz oranına sahip olan 5 bankanın mevcut faizleri de grafikleri ile ve konut kredisi hesaplama aracı ile verilmiştir.

konut kredisi en düşük banka kredileri

                                                 konut kredisi en düşük banka kredileri

Burada konut kredisi almak aşamasında gelmiş olan vatandaşların ise direk beklemesi ve bankaların net duruşlarını görmesi gerekmektedir. Devlet bankaları olarak bilinen ziraat, halk ve vakıf bankası tarafından başlatılacak olan konut kredisi faiz indirimi diğer özel bankalar tarafından da indirim yapılması yoluna gidilebilecektir. Bu neden den dolayı konut kredisi faiz oranları ne zaman düşer fikirlerinde acele edilmeden karar verilmesi gerekmektedir. Yüzde 1 altına inecek olan konut kredisi faiz oranı ise mevcut konut kredisi faiz oranlarının en düşüğünden bile daha aşağıda olmaktadır. Konut kredisi almak için farklı bankların ve borsa haberleri sitemizin takip edilmesi gereklidir. Bu nedenle konut kredisi meblası 100 000 tl üzerinden yapılmış olan hesaplamalar net olarak yaşanılacak konut kredisi indirimi 2018 verilerinin okunmasında yardımcı olacaktır.

konut kredisi faizi yüksek olan bankalar ve konut kredisi faiz oranları

       konut kredisi faizi yüksek olan bankalar ve   konut kredisi                                                   faiz oranları

 

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.